| Yosii a întrebat:

am nevoie de un raspuns cat mai repede. Trebuie sa fac o compunere sau o poezie inventata de noi. Nu am nici o idee. x_X nu vreau sa va pun sa imi faceto compunerea sau poezia vreau cateva expresii love struck. va rog :* funda mare marewinking

Răspuns Câştigător
| alecsasweet a răspuns:

Bine. te ajut cu mare placere :*
sunt despre patrie, popor big grin
- patria este ca o floare
- popor brav, mandru
- muncitori harnici
- tara mare, frumoasa si bogata
- cerul patriei e pasnic
- popor de daci si de romani
- tara dainuie, la fel ca muntii ei de piatra
- limba romaneasca este o comoara, un sirag de piatra rara, foc ce arde, cantec, graiul painii
- tarina strabuna
- dulcea si frumoasa Bucovina, tinut de basm, e o adevarata comoara a tarii, ea poarta, ca o salba, stravechi monumente
sper ca te-am ajutat big grin

2 răspunsuri:
| alecsasweet a răspuns:

Cam despre ce vrei sa fie? [te pot ajuta eu cu niste expresii]

| Yosii explică:

Ups, am uitat sa mentionez. big grin vreau despre Romania.

| alecsasweet a răspuns (pentru Yosii):

Bine. te ajut cu mare placere :*
sunt despre patrie, popor big grin
- patria este ca o floare
- popor brav, mandru
- muncitori harnici
- tara mare, frumoasa si bogata
- cerul patriei e pasnic
- popor de daci si de romani
- tara dainuie, la fel ca muntii ei de piatra
- limba romaneasca este o comoara, un sirag de piatra rara, foc ce arde, cantec, graiul painii
- tarina strabuna
- dulcea si frumoasa Bucovina, tinut de basm, e o adevarata comoara a tarii, ea poarta, ca o salba, stravechi monumente
sper ca te-am ajutat big grin