| kissterie a întrebat:

Buna!
Am nevoie de un sfat. Bun, luni plec la munte o zi, o singura zi. Problema este ca exact atunci S-AR putea sa vina menstruatia. Am calculat, iar "calendarul" asa arata. Nu o sa ma pot da cu schiurile, nu ma voi putea juca in zapada pentru ca o sa am aceasta problema "minunata". Ma ingrozeste gandul asta.crying
Ce sfaturi imi dati sa intarzii menstruatia? HELP!sad Nu vreau sa pierd o zi de munte pentru. ca imi vine. Vreau sa ma distrez, nu sa stau toata ziua pe la toalete sa ma schimb. :-l
HELP PLS!

Răspuns Câştigător
| CGAlexandra a răspuns:

1.exista posibilitatea sa nu-ti vina luni
2.in cazul in care iti vine, asta nu inseamna ca nu te poti da cu schiurile, sau nu te poti juca in zapada.In cazul in care ai dureri menstruale iei o pastila care isi va face efectul in maxim o jumatate de ora, si gata.
4. Daca iti vine ciclul asta nu inseamna ca nu poti face sport.
5. Daca nu vrei sa stai toata ziua pe toaleta sa te schimbi, pune un absorbant de noapte, si problema s-a rezolvathappy