| grosudana a întrebat:

am nevoie de un sfat. ce cadou as putea lua unei femei care amplineste 40 ani.(este mama mea)., Funda.

Răspuns Câştigător
| ellai a răspuns:

Un certificat de "cea mai buna mama" pe langa un sincer "Te iubesc" si o imbratisare.

9 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Este obligatoriu un buchet de flori.

Apoi ii poti lua
-Parfum
-Colier
-O poza inramata cu voi doua sau cu toate familia
-Ceas
-Articol vestimentar
-Ii prepari mancarea preferata(va aprecia asta)
-O cana cu poza voastra imprimata pe ea)
-Suvenir
-Carte
-Bilet la teatru,film etc.
-O programezi la salonul de frumusete,sau in alt loc unde s-ar putea relaxa.
Tu stii mai bine ce-i place, dar sunt sigura ca orice cadou ii vei oferi, va aprecia mult gestul.

| Lyiia a răspuns:

Buna!
In primul rand trebuie neaparat un buchet de flori! Oricarei femei i'ar place asa ceva.
Cat despre cadou, gandeste-te foarte bine la ceea ce iei.Cu siguranta va aprecia orice ar fi.
Ii poti lua ceva pe care sa pui o fotografie de'a voastra[tricou, perna, cana etc]
-sau o duci intr-un loc in care ii place.De exemplu o duci la un restaurant cu prietenele ei[sau familia]si achiti tu notalaughing.
-sau mergeti la coafor[nu te poate respinge]si vorbesti din timp cu cea care o coafeaza ca sa ii spui ceea ce vrei si pretul!laughing
-Daca nu iti permite bugetul,alege ceva micut si semnificativ:o bijuterie din argint[cel mai sanatos si destul de ieftin],un bibelou dragut,o pereche de sandale/pantofi/tenesi etc.,ceva de imbracat[bluza,pantaloni.]
Acum, depinde si de ceea ce ii place, noi doar te inspiramlaughing. Daca ai timp te plimbi prin oras cu vreo prietena si intri in diferite magazine pana gasesti ceva care crezi ca este potrivit.Mai poti sa ii iei si produse cosmetice, daca se machiaza.Nu neaparat farduri sau rimel...o oja,ceva obisnuit.
Sau ii poti cumpara o vopsea de par, parfum etc.
Nu stiu, e destul de greu.Si mie mi se intampla la fel.Dar sa stii ca ea va aprecia si un singur"La Multi Ani", sau "Te iubesc"sau orice mesaj ii transmiti.
Sper ca te-am ajutat!

| adinaxD a răspuns:

Buna!tongue poti alege din o gramada de lucruri: o vaza frumoasa de flori, un set cu cesti de cafea, o ciocolata, o bratara, niste cercei, un parfum, o felicitare, un ghiveci cu o floare(trandafir,cala, crin, craciunita.etc.), un bibelou, sau ceva facut de tine(ceva simbolic).etc.

| diidzzz a răspuns:

Un buchet de flori si o geanta draguta.O femeie nu are niciodata destule genti!happy

| andreeadeiiia a răspuns:

Sa ii spui ca o iubesti este cel mai frumos cadou big grin

| adi_9709 a răspuns:

Cercei un ceas o bratara ciocolata colier in fine. Conteaza gestul

| aneta a răspuns:

O floare in ghiveci, un parfum, un set de bijuterii, un ceas, o bluzahappy

| IancuSilviu a răspuns:

happy O imbratisare

| Iulik32 a răspuns:

Pai depinde ce-i place. Ii poti lua un parfum sau o bijuterie.