| alexandra2000155 a întrebat:

Bună! Am nevoie de un sfat. De curând am întâlnit pe cineva și am petrecut 5 zile care pentru mine au însemnat enorm. La fel și pentru el. Faza e că a plecat în străinătate cu munca și o să stea 6-7 luni. Eu am fost de acord să păstrăm legătura și să vedem ce o să mai fie. Dar frate, au trecut 2 zile și deja simt că mor de dor..la modul cel mai serios. Nu credeam vreodată că eu o să fiu așa, că pot să simt asemenea lucruri..nici nu pot descrie în cuvinte exact ce simt. E prima dată în viața mea. În fine, orice sfat e binevenit.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei!

Acorda-ti timp pentru a te obisnui cu noua ta stare si experienta, incearca sa-ti observi gandurile, trairile si vezi ce anume iti declanseaza aceste stari

Succes!

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Relatiile la distanta nu tin, poate doar daca relatia e solida si are mai multi ani in spate.
Daca au fost doar 5 zile cu timpul o sa uitati unul de altul si nici nu merita sa te consumi, sa-ti fie dor, sa te gandesti mereu oare ce o face

| pinksweetloverr a răspuns:

Înțeleg dorul asta. Dar din moment ce sunteți împreună doar de nici o săptămână... Sper ca sunteți prieteni de mult timp și va știți bine, ca altfel, draga mea, relația aia va fi jale. Încearcă să nu te mai preocupi de el și relație mereu. Ocupa ți timpul pentru a nu mai avea timp să te gândești la el. Privește asta ca pe o oportunitate să evoluezi spre a fi cea mai bună varianta a ta happy