| SweetsDreamsCanbuyYourLife a întrebat:

Buna.
Am nevoie sa lămuresc o problema care de cateva luni ma obosește pshihic.
Deci, de 4 luni m-am mutat cu prietenul meu definitiv cu el pentru că mama mea nu ma suporta de mică si nu ma vrea și m-a dat afară din casă. Am 17 ani. Si de atunci m-am mutat la el si vad ca se intampla lucruri aiurea cum ar fi mama lui nu ma suporta sub nicio formă, se ia de mine zilnic, el iese zilnic cu o rudă de ale lui care are un anturaj foarte prost pentru el, adică varul lui si mie nu imi place de el ca face multe lucruri negative. I-am spus sa nu mai stea cu el iar el a zis ca face ce dorește. Ma lasa singura acasa zilnic si eu trebuie sa fac curat, mâncare si cand fac vine sa faca scandal si daca il intreb unde se duce sau ce face zice ca sunt nebună ca il controlez într-un fel, nu am altceva sa fac, el face orice vrea si face urat cand nu are chef de mine si se duce sa bea la varul lui si alte lucruri si ma baga in seama cam cand vrea el si nu apreciaza anumite lucruri. Plus ca nu se implica la treburile casei de o perioada si maica-sa spune sa fac eu totul pentru el, mama mea sincer e prostituată si ar vrea sa ajung la fel si nu vreau sa ma întorc la ea...voi ce spuneti ca as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cred ca pentru "prietenul" tau esti buna doar ca fata de casa si la pat. Asta nu e relatie.
Decit sa faci treaba in casa altora, fa pentru tine personal. Cauta-ti un job, si la primul salariu inchiriaza o camera cu chirie, si vei fi libera. Nu iti vei mai permite chiar orice, dar vei fi singura si nu te va mai bate nimeni la cap.

| AnemonaP a răspuns:

Tu nu ai iubit, ai stăpăn. In ceea ce ești tu acum, nu se poate numi relație. Ești sluga lui si atât, nu iubita lui. Respectul lui pentru tine este 0. Sincer, nu înțeleg de ce accepți asemenea lucruri. Dacă ai 17 ani, poți lua legătura cu niște ajutoare sociale. La el nu este de trăit in casa, decât daca doresti sa fii înjosită mai mult si tratată ca un preș. Daca nu se poate nici la mama ta, statul e singura soluție si cea mai buna.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, la 17 ani ti-ai luat lumea in cap si ai ales sa fii servitaore la altii, ac doar nu ti-or da casa, masa si ce ai nevoie, pe gratis.
Chestia ca nu te place mama, nu te place soacra...mi se pare ca-i cusuta cu ata alba, ca adevarul este altul, ca pana la urma stai in casa soacrei din bunavointa ei.
Ai putea sa te intorci acasa la maica-ta, sa-ti ceri iertare si sa te intorci la scoala, in loc sa fii sluga la barbatul care te tine de saltea pentru sex si la maica-sa, ca sa-i faci curat in casa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai un singur lucru de făcut. Să îl educi pe iubitul tău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste vreo 3 ani ne vei spune ca ai și vreo 3 copii și ca ești părăsită de bărbat. Aceste relații, dacă pot să numesc asa, când fugi cu primul bărbat pentru a scăpa de gura părinților cam dau greș. Înainte de a te muta cu cineva trebuie sa vă cunoașteți între voi.