| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a întrebat:

Am nevoie urgent de o o compunere cu descrierea unei dimineti la munte. Va rog ajutati-ma. Dau funda. Multumesc! happy:*

Răspuns Câştigător
| Adrian98MD a răspuns:

Ai putea sa incepi prin a descrie o dimineata perfecta, cu un soare zambaret si un cer albastru fara nori. Te pregatesti impreuna cu niste prieteni sa urcati pe munte.

Totul este distractiv, la inceput aveti energie si nu vi se pare atat de mare efortul depus. Gasca este completa, se fac multe glume, va opriti sa mancati si apoi va puneti iar pe urcat. In cateva ore ajungeti in varf. Decideti sa sarbatoriti momentul si faceti niste poze pe cinste. Dintr-o data, de nicaieri apare o ceata deasa. Temperatura scade, vi se face frig si nu mai stiti pe unde sa coborati inapoi. Unul dintre voi insa mai parcursese traseul inainte si se poate orienta mai bine. Muntele este inselator si niciodata nu stii ce se intampla.

In timp ce va chinuiati sa coborati ati auzit un planset de catel. Tu te gandesti ca poate un catel este in pericol si reusesti sa ii convingi pe prietenii tai sa se opreasca o clipa si sa caute de unde se aude plansetul. Descoperiti ca un mic catelus ramasese blocat pe o stanca si reusiti sa il salvati. Cand intr-un final ajungeti din nou la poalele muntelui, sanatosi si nevatamati, va inatlniti cu un cioban care recunoaste micul catel. Va povesteste ca acesta se separase din greseala de mama sa si ca il cautase peste tot fara sa il gaseasca si va multumeste pentru ca l-ati salvat.

1 răspuns: