| anonim_4396 a întrebat:

am niste blugi albastru inchis pe care i-am patat jos pe picior cu clor. nu vreau sa ii arunc petru ca sun blugi mei favoriti. ma gandeam sa ii tai dar nu stiu la ce marime. si as mai vrea sa ii personalizez ceva taieturi sau alte iidei? funda!

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna! Poti sa ii indoi putin jos cat sa aiba marimea 7/8 (capri), ca am vazut ca se poarta. Asta daca iti place, eu una nu i-as purta asa. Daca nu, poti sa ii tai scurti si sa ii indoi putin, ca sa aiba o bata de 1 cm, pe care sa o cosi sau poti sa ii lasi necusuti, pentru un aspect mai rebel. La librarie se gasesc tot felul de paiete si chestii de lipit, ai putea sa le aplici asa ceva sau sa ii lasi simpli, ca sa poata fi purtati in mai multe ocazii.

1 răspuns:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Pai ii poti taia la dimensiunea care consideri,depinde de stilul tu,cat de scurt obisnuiesti sa te porti.
Ii poti taia deasupra genuchiului,sau chiar mai scurti,apoi trebuie adaugat un tiv,ca sa nu se destrame.
Nu iti recomand sa-i umplii cu paiete, sau ceva de genul, s-ar vede urat. Adica, eu una nu sunt adepta lucrurilor impopotonate.
Intr-adevar port blugi foarte ''franzurati'' adica cu taieturi, sau cu tur...imi plac, si ma simt bine in ei.
Te pup!