| Barbiiiiie a întrebat:

Buna am o intrebare! Am trecut clasa a8a si cand dau examneul ala trebuie sa bifez la ce liceu vreau sa ma duc nu stiu exact la ce liceu si la ce profil. Eu zic ca as vrea sa ma duc la profilul de desen sau la designer cu ce medie se intra?big grin

1 răspuns:
| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Mai intai selecteaza liceul! La ce liceu vrei sa dai, cum se numeste? ( decizia iti apartine si nu pot sa-ti recomand eu!). Poti sa dai la Scoala populara de arte etc! Odata ce ti-ai ales liceul si profilul, documenteaza-te pe pagina de internet a acelui liceu, sau la sediul acestuia, despre ultima medie de intrare de anul trecut. Astfel vei compara si analiza si iti vei da seama daca poti sa intri, sau nu.