| gabiii_8082 a întrebat:

Am o întrebare.cum pot slăbii rapid? vreau să dau 10 kg in max 2 luni! am nevoie de ajutorul vostru, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| ancutsa13 a răspuns:

Cateva chestii de baza cu care am reusit eu sa slabesc cam 7 kg intr-o luna si putin pe care nu le-am mai pus ar fi:
- sa nu mananci carbohidrati cu fibre (asta inseamna sa nu mananci cartofi cu carne, paine cu carne)
- sa ai ore stabile la care sa mananci (stabileste-ti orarul pe care sa il poti mereu respecta)
- fructele nu se mananca dupa masa (poti manca grefe, portocale, kiwi si alte fructe de genul cam cu o ora inainte de masa, niciodata nu manca struguri sau banane)
- nu te increde in batoane energizante, de slabit
- nu manca dulciuri, chipsuri...
- nu manca cu 4 ore inainte de culcare
Poate ti se pare greu asa dar dupa cateva zile te vei obisnui si o sa ti se para f normal sa mananci asa!

3 răspunsuri:
| ancutsa13 a răspuns:

Cateva chestii de baza cu care am reusit eu sa slabesc cam 7 kg intr-o luna si putin pe care nu le-am mai pus ar fi:
- sa nu mananci carbohidrati cu fibre (asta inseamna sa nu mananci cartofi cu carne, paine cu carne)
- sa ai ore stabile la care sa mananci (stabileste-ti orarul pe care sa il poti mereu respecta)
- fructele nu se mananca dupa masa (poti manca grefe, portocale, kiwi si alte fructe de genul cam cu o ora inainte de masa, niciodata nu manca struguri sau banane)
- nu te increde in batoane energizante, de slabit
- nu manca dulciuri, chipsuri...
Poate ti se pare greu asa dar dupa cateva zile te vei obisnui si o sa ti se para f normal sa mananci asa!

| Catalin_7971 a răspuns:

Mergand la sala si fara dulciuri!

| bubuu_9534 a răspuns:

Nu mai manca chipsuri, pufuleti, ciocolata.alea care au multe calorii si fa miscare.de ex.seara poti alerga.si nu manca dupa 6:p