| Sweety_5674 a întrebat:

am o intrebare. daca sunt pe cosmote si prietena mea la fel, dar e plecata din tara, in germania.si ii trimit sms-uri sau o sun, imi va lua din minutele/mesajele in retea sau credit?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cand o suni iti ia din minutele pe care le ai incluse in cartela sau abonamet, la fel si la mesaje! De ex daca ai 1000 de minute in retea si 500 de mesaje consumi din ele. Prietena ta care este in Germania plateste pentru orice apel sau mesaj care il primeste de la tine indiferent daca are minute si sms-uri incluse.
Bafta!

| vlaaddd a răspuns:

Intervine roaming, deci credit.