| and0ra a întrebat:

Buna! Am o intrebare in legatura cu Facultatea de Litere din Cluj (UBB) si DELE-ul. La ei exista echivalarea cu atestate unde daca ai un anumit atestat (ex: Cambridge C2) se echivaleaza cu nota 10, nota mai mica din dosarul pentru admitere pentru cateva profiluri din facultate. De ex daca ai 8 si 9 notele din dosar, daca ai cambridge ul C2 la engleza ti se pune 10 in loc de 8. Faza e ca exista si atestatul la spaniola (DELE) si la ei scrie "B1+". Problema e ca nu exista B1+. Este A1, A2, A2/B1, B1, B2, C1 si C2. La ce se refera mai exact B1+?

Răspuns Câştigător
| elemonis a răspuns:

Buna!
Cel mai corect si complet raspuns il poti afla de la sursa: de la facultate.
Poti suna sau trimite un mail unde sa ceri aceste informatii sau daca esti din Cluj sa mergi personal sa intrebi.
Aici ai informatii contact facultate:
https://www.ubbcluj.ro/ro/facultati/litere

| and0ra explică (pentru elemonis):

Multumesc de raspuns!

1 răspuns: