| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare legata de post : ai voie sa te saruti cu persoana iubita sau nu? Citesc tot felul de articole pe internet si niciunul nu ma lamureste cum trebuie. Pe de-o parte mi se pare si absurd sa stai 1, 2, 3 saptamani fara sa-ti saruti iubitul si totusi astept raspunsurile voastre. O zi buna!

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Normal ca poti sa te saruti. Tare mult mi-as dori sa renuntam la traditiile astea babesti si sa fim mai deschisi la minte.

| Xdreaper21 a răspuns:

Sa mor eu aca daca era asa pai nu tin post nici macar o zi nici macar o juma de zi
Adica gandeste putin nu e carne sau lapte pe care sa le mananci si nu e o injuratura care sa o spui si nici nu e un act se#ual (cu se#ul nu is foarte sigur dar parca si daca faceai nu puteai sa mai ti post)

| Nitroblast a răspuns:

Io din cate stiu sarutu' nu ar fi de post. Cel putin cat timp nu esti casatorit cu iubitu', nu intra la lucruri de post.

Nu mor nici tu, nu moare nici el daca nu ii dai pupic, te asigurwinking

| AndCat26 a răspuns:

Ai voie sa te saruti dar nu sa intretii relatii sexuale.