| Ema1234 a întrebat:

Am o intrebare. N-am mai stat cu nimeni pana acum si cred a ar fi cazul.Am 14 ani...sunt o fata draguta, acceptabila, sociabila..sunt oke.Si am avut o multime de propuneri gen "tipa, vrei sa stai cu mine" si am refuzat din anumite motive...thinking principalul fiind ca m-am "intamifastacit" laughing))adica m-am panicat
Dar ieri, tipul care-l plac m-a intrebat daca vreau sa stau cu el. Si nu stiu ce sa fac! Stiu sigur ca el va veni la pachet cu o gasca intreaga! Sunt cam panicata, tot ce stiu e ca, il plac mult pe tipu' asta! Cum sa incep si ce sa ii zic? I-am spus sa-mi lase putin timp de gandire. el asteapta raspunsul! Ce trebuie sa faci intr-o relatie, mai exact? Multumesc ca ati citit pana aici si, va rog, putin ajutor?laughing))Ce sa-i spun si cum sa-i spun?

4 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Și eu am 14 ani și nu cred că este cazul să am o relație. Eu una aștept până la liceu, mi se pare cel mai ok.
Îți propun la fel.
Nu te grăbi în a începe o relație, ai timp.

| dyabolic a răspuns:

Pentru inceput ii zici ca vrei sa stai cu el, apoi incerci sa il cunosti (sau incercati sa va cunoasteti). Intreaba-l si tu ce-i place, muzica, filme etc descopera pasiuni comune. Ai grija sa nu devina un interogatoriu ca la politie. Totul sa fie natural, pe parcurs va dati seama amandoi ce urmeaza. Succes

| nebunick a răspuns:

Eu zic sa-i spui ca vrei sa va cunoasteti..cunoaste-l bine inainte. vorbiti mult, intalniti-va, iar apoi vezi ce vrei sa faci. daca vrei sa fii cu el, daca nu vrei.un baiat nu trebuie sa fie doar frumos, ci sa stie sa se comporte cu o fata..cunoaste persoana din el. succes!

| SaskeX a răspuns:

Pai ar trebui sa socializezi cat mai mut cu el vezi daca nu cumva aveti aceleasi interese si mai important ca gasca lui sa nu te respinga trebuie de asemenea s ate imprietenesti cu ei pentru ca altfel gasca lui te va indeparta de el asa ca incearca sa fi prietena cu toata lumea, stiu ca pare greu dar trebuie numai sa intri in vorba cu ei gen voi ati auzit noua melodie de la... ai vazut meciul de aseara? etc mult succeshappy