| MsEllaVampire a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care sunt la liceu! In clasa a 10 a Psihologia se face cu profesorul cu care ai facut logica intr-a 9?
Si mai am una:Cum adica Educatie Antreprenoriala? Nu am auzit de aceasta materie pana acum!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna,psihologia nu se face neaparat cu profesorul cu care faci logica, este cu totul o alta materie, eu in clasa a 9-a am facut logica cu un profesor, iar intr-a 10-a,am facut cu o profesoara de psihologie,care e psihologul scolii, are cabinet in scoala, in fiecare scoala exosta un psiholog.
Educatia antreprenorala e o materie care se aseamana cu civica. Munca si rolul muncii in societate, cum sa intreprinzi o afacere, consumul si un pic despre produsele pe care le consumam. In definitiv, lucruri utile.
Consta in pregatirea pentru o afacere, cum sa o initiezi si cum sa ai succes, drepturile consumatorului, resurse umane si chestii de genu...

1 răspuns:
| Cherry a răspuns:

Depinde.eu nu am facut psihologia cu profesorul de logic si nu am auzit prin liceu sa fi facut asahappy
Ed.antrepenoriala este usoara, noi avem si o profesoara cuminte, antreprenoriala asta e de fapt Economia din clasa a11a,dar mai usoara un inceput asa.:*:*