| anonim_4396 a întrebat:

buna... am o intrebare

un prieten de al mheu fumeaza [ are 13 ani ]... el a zis ca vrea sa se lase si eu vreau sa se lase ce trebuie sa faca sa se lase pls pls pls pls puppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes

FUND mare mare mareee plssspuppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes

4 răspunsuri:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Nicorette

| andru8700 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa aiba vointa trebuie el singur sa realizeze ca nu este bine ca pe voi va poate mintii daca el nu vrea cu adevarat nu se va lasa si va continua tot asa incercati toti cei apropiati lui sa il convingeti ca nu este bine ceea ce fcace

| DannyZammuBaa a răspuns:

Deci zici ca vrea sa se lase de fumat straight face. pai iti voi da exemplul meu tongue. si eu fumez de la 13 ani si am 15 acum. cel mai simplu al fi sa isi ocupe timpul cu orice altceva in afara de fumat ca atunci nu i va mai trebuie. deci daca nu reuseste nimic asa atunci sa isi cumpere de la farmacie plasturi antitabac. care i lipeste pe mana si nu i mai da senzatia ca ar vrea sa fumeze. ba din contra i da senzatia de greata cand o ia in mana si trage un fum tongue. sper ca ti-am fost de ajutor :*. daca mai doresti ceva ma gasesti la id. daniela. daniela1996 :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 13 ani?
OMG! Pai nici nu trebuia -sa se apuce-apai -sa se lase-.O-O
In primul rand ii trebuie vointa.Fii alaturi de el! Este bine ceea ce faci.Continua.winking
De ex.ii poti gasi alt viciu, nu atat de grav:mancatul semintelor happy, TV, carti etc. mama asa s-a lasat.happy
happy