| speechless070 a întrebat:

am o mare problema. Eu am 1. 50 si 33 de kg, voua vi se pare putin pentru ca toata lumea imi spune ca sunt f slaba si trebuie sa mai ingrasi dar eu nu vreau. Mi-e teribil de frica sa ma ingras sa fiu cum eram inainte ( mai plinuta). Mai rau... prapadesc foarte multa mancare. doar o mestec si apoi o scuip. Tot timpul ma gandesc doar la mancare si as manca intruna...sunt obsedata de mancare dar daca mananc intru in panica si imi pare rau ca am mancat. Cred ca aproape toata mancarea din casa am prapadito asa. ce sa fac sa scap de obiceiul asta? si chiar credeti ca trebuie sa mai ingras pentru ca imc-ul imi indica ca sunt subponderala. imi cade parul si mi s-a oprit menstruatia de 6 luni. help

2 răspunsuri:
| VIRUSrooz a răspuns:

Ai auzit de anorexie? daca nu informeaz-te
Daca ti s-a oprit menstruatia si iti mai cade si parul inseamna ca e grav
Nu ca as fi eu specialista si chiar nu vreau sa te sperii, asta cred eu ca ai si cea mai buna solutie ar fi sa vorbesti cu un specialist
Singurul sfat pe care ti-l pot da e sa nu mai faci prostia pe care o faci
MANANCA! Ce conteaza mai mult viata ta, sanatatea ta sau silueta?
Si nu iti face griji, iti permiti sa te mai ingrasi!
Sa ai grija de tine si succes!winking

| Spita_Codrina_1998 a răspuns:

Ia o guma. happy