| ThatGirl77 a întrebat:

Am o mica problema.Am 17 ani si nu stiu cum sa fac sa ma bag in seama cu un baiat.Chestia e ca pana la varsta asta mi-a placut de o gramada de baieti dar niciunul nu a stiut deoarece nu am avut curajul sa le spun.Prietenele mele inca de la 14-15 ani aveau curajul sa spuna ce simt insa eu nu, nu stiu de ce.In prezent imi place de un baiat dar nu il cunosc.Pur si simplu l-am vazut acum ceva timp si mi-a placut cum s-a prezentat si tot.Nu stiu cum este el dar mi-ar placea sa aflu.Chestia ii ca nu am curajul sa fac nimic, nu am curajul nici macar sa ii scriu.Stau intr-un oras destul de mic si nu as vrea sa iasa povesti cu mine si el mai ales ca el e prieten cu niste persoane cu care eu nu ma prea inteleg.Stiu ca e cat se poate de patetic dar ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Incearca sa creezi situatii care sa va aduca impreuna, poate sa vorbesti cu cineva din anturajul lui desi nu`i suferi, apoi cu el si doar cu el, propune`i o iesire la o activitate comuna.Sau daca crezi ca o poti face, agata`l direct si`l intrebi daca vrea sa va vedeti la un suc.Te refuza, asta e, life goes on, macar nu traiesti cu regretul de a nu incerca.Ai grija insa, pentru ca, facand tu primul pas poti fi considerata a fi "usoara" si s`ar putea sa vrea doar sa profite de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce daca ies "povesti "? Trimite-i mesaj, sau intalneste-te cu el(iesiti mai multi).Nu e deloc complicat, fa-ti curaj

| Ara997 a răspuns:

Atunci asteapta. asteptarea e mai sigura decat sa te agi cu capul in incurcaturi. intre timp invata, ia bacul pe urma mai vezi.
baietii rad si povestesc si le si infloresc, daca te caciulesti pentru atentia unuia ala imediat se impauneaza si incepe sa se laude, te vei simtii umilita. oricebaiat cumsecade la avansurile unei fete initial se simte magulit pe urma se impauneaza pe urma se simte un mototol, el vrea initiativa el vrea sa cucereasca si e cumva contra naturii ca tu sa fi cavalerul iar el cetatea...
sper ca m-ai inteles, fi fata desteapta vrei sa posteze pe nusce grupuri ce-i scrii tu? asta vor face 90% din baieti chiar daca unora le va parea rau pe urma, nu rezista tentatiei de a se lauda cu dovada sociala ca sunt placuti, cautati etc.
p.s. nu transforma "o mica problema " intr-o mare problema