| mulinobianco a întrebat:

[Fundita pentru cel mai bun raspuns, pentru restul- voturi :*] Heyy TPU :-* ieri am adresat o intrebare

http://www.TPU.ro/adolescenti/buna-am-nevoie-de-niste-sf aturi-deci-cu-4-5-ani-in-urma-cind-eram-mica-imi-placea- de-un-baiat-care-era-atunci-cl-9-10-eu/

care vrea sa ma ajute, citit-o va rog:) si astazi trebuia sa plec cu prietena mea una dintre cele mai bune in oras [ eu i-am zis ca-mi place de ala, si ea a zis ca vom merge a doua zi din nou la locul nostru de ieri] Deci o intreb azi pe mess, cind poate sa iasa afara, si ea imi zice * trebuie sa ma baiesc, nu stiu cu ce sa ma imbrac, nu am chef :( * eu am inteles-o si nu i-am zis nimic. Am plecat singura in oras sa-mi cumpar cite ceva, si am ales exact strada pe care ieri am stat. De departe l-am vazut pe Dumitru [ baiatu ala care mi-a placut mie inca de 5 ani ]El pe mine nu m-a vazut. Eu nu am trecut pe linga el si prietenii sai pentru ca sunt sigura ca ei aveau sa zica ca special am venit, dar eu doream ca el sa creada ca intimplator treceam pe acolo. :( de fapt daca sincer vroiam sa vorbesc cu el si poate sa-i spun ca-l plac, dar totusi nu aveam curajul sa vin prima, el fiind inca cu mai multi prieteni acolo. Daca ieseam cu prietena mea mai devreme sunt sigura ca primele avea sa ne asezam acolo si avea sa ma simt mai bine, ca intr-un fel nu eu alerg dupa el :) Voi puteti spune ca nu e drept ce zic, dar eu totusi parerea nu mi-o schimb.

Am 2 intrebari :

1. Cum credeti, prietena mea a procedat normal? In comparatie cu mine, ca ieri ea m-a rugat mult sa ies cu ea ca vroia sa-l vada pe fostul prieten in oras cica intimplator, si eu cu febra, dar am iesit. Eu sigur ca o inteleg ca nu avea chef, dar cred ca pentru mine ar putea sa iasa macar odata :)

2. Cum credeti, mai are rost sa sper ca vara viitoare voi avea ceva cu Dumitru?

2 răspunsuri:
| yhsay a răspuns:

1. Depinde si de personalitatea fiecaruia, de cum priveste prietenia; poate ca tie ti se pare normal sa mai lasi de la tine pentru ea dar ei nu. Cred ca cel mai bine ar fi sa-i spui ca ai vrea ca si ea sa mai lase de lea ea uneori. Intr-o prietenie, sinceritatea si increderea sunt foarte importante.

2. Am citit intrebarea de ieri, din cate ai povestit, nu merita sa stai sa iti faci sperante pentru la anul, mai bine cauti pe altcineva, de ce sa stai sa suferi si sa visezi atat?

| MyFirstLove a răspuns:

Hei. Despre prietena ta thinking nu prea stiu ce sa spun, nu stiu ce fel de persoana ii [dar si asa putea sa vina pentru ca si tu la randul tau ai lasat tot si ai avut si febra si tot ai iesit cu ea afara, deci aici poti sa vezi cine-ti e prieten si cine nu] happy

Daca si el te iubeste foarte tare o sa vrea sa fie cu tine si vara viitoare, dar daca nu inseamna ca ii place sa se joace cu sentimentele tale.
Deci P.S.- Daca tine la tine asa de mult o sa faca rost de adresa ta de mess sau de nr. tau numai ca sa te intrebe -ce faci?-,,,