| Gεσяgιαηαα a întrebat:

Am o pagine pe fb cu 544 de like-uri! si vreau sa ii schimb numele. Si nu merge. Imi zice sa creez un username iar atunci cand dau Check avability imi zice : Usernames can only contain A-Z, a-z, 0-9, and periods (.) orice as scrie! Cum ii pot schimba numele?

2 răspunsuri:
| Heng a răspuns:

Pe Facebook se foloseste numele real. Odata ce ai facut contul, cu un nume, nu poti sa il mai schimbi. Poti doar sa inversezi numele, spre exemplu ma cheama Ion Vasile, si poti sa faci astfel incat sa apara Vasile Ion. Pentru chestia asta, intrii pe Facebook, sus in dreapta mergi si dai click pe sageata aceea mica, apoi Setarile contului->Nume->Editeaza->Afiseaza ca, si selectezi cum vrei, apoi dai "Salveaza modificarile" si ai terminat. Cam asta e.

| Iuliana186 a răspuns:

Dacă pagina are mai mult de 200 de like-uri, nu ii poţi schimba numele!