| anonim_4396 a întrebat:

happy Am o poveste cam lunga...Nu stiu cati dintre voi o sa o citeasca si o sa si raspunda dar va multumescwinking. Sa incepem. Am 12 ani [ ii implinesc in aprilie ], si sunt clasa a 5 a. Programul meu e foarte incarcat. Nu stiu ce sa zic. De dimineata ma trezesc pe la 9 cand am orele de la 12 iar cand am de la 1 ma trezesc pe la 9 jumate. Stau o ora in pat si apoi imi pregatesc ghiozdanul, imi pregatesc hainele pentru scoala, imi pun pachet, si imi fac igiena personala. Cand s-a facut ceasul 10:30, trebuie sa ma imbrac si sa imi pregatesc si pantofiorii sau adidasii cu care ma incalt. Cand s-a facut 11 fix, imi iau ghiozdanul si toate cele. Apoi merg cu prietena mea la scoala [ fac o jumatate de ora pana la scoala sau si mai putin daca merg mai repede ]. Ajungem pe la 12 fara. 20 de minute sau cat o fi acolo, si mergem in clasa si ne pregatim de ore. Dupa orele de curs, vin acasa pe la 5 jumate. Mananc [ ma spal pe maini mai intai laughing ], apoi aprind calculatorul, scriu si nu prea am timp de invatat. Mai incolo fac dus si imi scriu intr-un caiet ce am facut azi, ca un fel de jurnal, apoi stau pana la 11 pe pc.
Ce sa fac ca sa nu mai am programul asa de incarcat. Chiar e foarte obositor yawn Multumesc. Dau funditakiss big hug

5 răspunsuri:
| Elly_8212 a răspuns:

Parerea maea e ca pierzi prea mult timp dimineata...

| Candice a răspuns:

Dimineata te trezesti cam devreme, nu ai cum sa stai o ora in pat si sa spui ca ai program incarcat. Stiu cum e, crede-ma. Trezeste-te la 8, stai la pc si incepi sa te pregatesti. Si in clasa a5a nu aveam program asa incarcat. O sa vezi peste cativa ani ce greu e straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai stau ca sa ma odihnesc pentru ca daca aud ca am ore trebuie sa ma odihnesc.

| AnaaSb a răspuns:

Hey : asta nu e un program incarcat. si eu am acelasi program ca al tau, dar daca tu iti insirui toooooot ce ai facut ti se pare mai mult ( mai ales c a pui mmmooollte detalii) ( de ex. imi iau pantofi ). Asta inseamna o zi normala, iar daca toooti spun ca e chiar un program incarcat inseamna ca ei chiulesc sau dorm toooata ziua si nu stiu ce inseamna. Funda?

| matrix09 a răspuns:

Parerea mea e ca: ar trebui sa scazi din orele de calculator (ceea ce e foarte greuuuuuuuuuuuuuuuuu pentru mine) lasa si jurnalu care ocupa iar destul timp, sau mai poti sa pregatesti ''azi''(seara) hainele pantofii gheozdanul tot si cand te trezesti te pui la pc la 11:30 te imbraci(sau mai din timp depinde) si pleci la scoala (asa scapi dimineata dar in rest...e mult mai greu