| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema legata de scoala, in cursu saptamanii fug mereu dintr-o parte in alta e destul de obositor, cateodata cand imi suna ceasul dimineata sa merg la scoala il opresc stau 1 minut pe ganduri si pana la urma ma bag inapoi la somn laughing
As vrea sa evit sa mai fac asta dar nu stiu cum cateodata chiar ma trezesc obosit cu gandul ala "pfff iar 7 ore de scoala, ia sa mai tai din ea astazi", am facut ceva absente dar asta nu e o problema, problema e cand va afla mama, o sa ma puna sa dorm la usa laughing
Cum sa scap de obiceiul asta si ce sa spun cand ma ia mama la intrebari?(sunt clasa a x - a si am 16 ani daca conteaza)
Nu m-a batut niciodata dar acum sincer as prefera sa ma bata decat sa imi tina predici si sa ma certe urasc cand face asta.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se cheama lene, tie asa de greu sa te dai jos din pat cand suna ceasul? mai sunt cateva zile de scoala. sa vezi cand ai sa lucrezi distractie, daca acum nu iti convine programul

| Naяutσ a răspuns:

Aceasi faza e si cu mine laughing Ma trezesc mai pun ceasul sa sune peste 10 min si iar peste 10 min laughing E o obisnuita de care nu ai sa scapi usor. Mhhmm... culcate mai devreme si dimineata gandeste-te ca daca nu dai tot ce e mai bun din tine ca sa te trezesti maica`ta iti va tine predici laughing. La mine merge o faza, o pun pe sora mea sa ma trezeasca si cand imi tipa odata in ureche, numa somn imi mai trebuie. laughing