| anonim_4396 a întrebat:

Buna :*. am o prietena careia ii place de un coleg din clasa mea si astazi si'a facut curaj sa'i sa'i spuna ce simte pentru el, dar nu stie ce sa'i zica si cum sa inceapa, ca sa nu-l sperie si sa nu o placa... puteti sa ma ajutati cu cateva sfaturi? multumesc:X funda mare:X

2 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Singurul lucru pe care trebuie sa il faca trebuie sa fie ea insasi si sigur va spune ce-i dicteaza inima in acel moment
si as vrea sa ii spui ca nu a zis nimeni ca e usor sa iti exprimi sentimentele, dar viata toata este un risc
daca nu risti nu castigi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu cred ca ar fi cel mai bine sa nu ii zica asa "stii mie imi place de tine",cred ca cel mai bine este sa tatoneze terenul sa vada daca si el o place macar un pica si atuncea ar putea sa ii zica,dar crede-ma ca cel mai bine pentru ea este sa nu faca ea primul pas,mai bine sa il faca pe el sa faca primul pas, de aceea gresesc unele fete din cauza unui pas facut de el, pentru ca eu am avut cele mai bune prietene pe baieti si tiu ceea ce vb ei cu mine.nu stiu ce za iti zic, dar daca el nu da nici macar un semn ca ii place de ea nu o place, aa dar vreau sa iti mai zic ceva stiti ca tot timpul cand o persoana ii place de cealalta sentimentele nu se impartaseschappyva doresc bafta si in special prieteneihappy