| LGC1 a întrebat:

Buna am o prietena pe nume Ionela si ei ii place de un baiat si mi-a povestit mie si unei alte prietene pe nume Daniela de el. Daniela i-a dat numarul lui de telefon si i-a propus sa ii dea mesaje si sa inceapa sa vorbeasca cu el si sa nu ii zica cine este decat peste un timp.Pe urma Ionela m-a itrebat si pe mine ce sa faca si chiar nu am stiut ce sa ii zic. Poate imi puteti da un sfat.Va multumesc anticipat :-)

Răspuns Câştigător
| VerdeLila a răspuns:

Ii poate trimite mesaje, dar sa nu-si ascunda identitatea. Minciuna n-are niciun beneficiu si intr-un final baiatul tot va afla cine sta in spatele acestor mesaje.
Poate vb amical cu el sa observe daca si el o place si asa evita situatiile nefavorabile ei.

1 răspuns:
| aleexuta a răspuns:

Poti sa ii spui sa vorbeasca cu el direct si sa incerce sa se imprieteneasca cu el

ma bucur ca te-am ajutat