| UnNumeOarecare234213 a întrebat:

Vreau sa va cer parerea in legatura cu situaita mea amoroasa,sa zic asa.E cam mult de povestit, dar sa incepem:Acum aproape 3 luni am cunoscut un baiat si imediat ne-am cuplat, cu toate ca eu nu prea vroiam.Si zilnic petreceam timpul cu el.Ba chiar si dormeam la el.Totul s-a petrecut parca prea repede,zic asta pentru ca el deja a cunoscut-o pe mama, eu deja i-am cunoscut familia lui.Si in astea 3 luni de cand il cunosc,dupa cum am mai zis,am dormit la el,a dormit la mine,am mancat cu el, am plans langa el.E ca si cum ar fi trecut vreo 6 luni, nu 3.Deja il cunosc asa de bine incat pot anticipa ce o sa zica,ce o sa faca,unde se afla s.a.m.d,Problema sta in felul urmator:la inceput nu eram sigura daca tine la mine si mi-am propus sa nu pun suflet in relatia asta, pana cand nu ma conving eu ca se merita.Intr-o seara am mers la un amic de a lui si au venit mai multe persoane,printre care se afla si o fata cu care el ar fi trebuit sa fie impreuna,dar ea nu vroia,apoi vroia ea dar nu mai vroia el laughing.In fine,el a baut putin cam mul (vreau sa zic ca nu mai putea tine drumul drept)iar tipa aia vazandu-l asa beat a profitat de ocazie.Ii facea fel si fel de avansuri,de fata cu mine,se lua intruna de mine, iar el nu reactiona.Nici nu raspunde la avansuri dar nici nu ii zicea sa se potoleasca.Era vorba sa ramanem la amicul asta a lui, dar tipa a zis ca ramane si ea asa ca eu am decis sa plec.Am zis ca s-a incheiat tot intre mine si el.I-am si zis-o chiar, prin mesaje. logic.O prietena de a mea l-a bagat la block pe telefon fara ca eu sa stiu.El m-a cautat intruna timp de 2-3 zile, iar eu credeam ca nici nu ii pasa si de asta nu ma mai cauta.In final mi-a dat mesaj pe facebook si m-a rugat din suflet sa vorbesc putin cu el, sa il sun.Am fost de acord,l-am sunat, pe seara ne-am vazut si mi-a aratat cate mesaje mi-a trimis si de cate ori a incercat sa ma sune.Pe urma am vorbit cu mama lui care mi s-a jurat ca de cand il stie, nu l-a vazut in viata ei asa posomorat si lipsit de viata(asa era alea 2-3 zile).Bun,totul bine si frumos, ne-am mai certat noi odata si mi-a zis sa raman cu prietenii mei pe urma tot el a venit dupa mine intr-un local unde stia ca ma aflu.Prin asta vreau sa zic ca mi-a dovedit de cateva ori ca ii pasa catusi de putin de mine.Dar in ultimul timp s-a schimbat.Am fost in spital(operata de ampendicita acuta flegmonoasa)si nu m-a vizitat deloc, desi era poate singura persoana pe care imi doream asa mult sa o vad.Am vorbit cu cel mai bun prieten a lui si mi-a explicat ca are probleme mari.Si chiar asa e,avea si inca are niste probleme destul de mari si grave,chiar foarte grave.Voi ce parere aveti? Oare tine putin la mine? El zice ca da, dar nu prea mai am incredere in el nu stiu de ce.Si ma gandeam sa il supun unui test,dar nu stiu ce fel de test, ca sa imi dau seama daca tine la mine sau nu.Stiti cum e,faptele conteaza, deci imi doresc sa ma conving cat mai repede.Imi este frica ca o sa incep sa tin mai mult la el si...Un sfat va rog frumos? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

".E ca si cum ar fi trecut vreo 6 luni, nu 3" mai bine zis 6 ani nu luni laughing. Cat despre restul, omul avea probleme de aia nu a venit la tine, plus ca o apendicita nu e mare branza. Daca erai pe moarte mai intelgeeam. Daca nu avea probleme, ar fi venit oricum sa te vada, asta e clar, dar vorba aia " imi e mila de tine dar mai mult de mine ". Nu pare un baiat rau sau nenorocit cum sunt altii. Plus ca te-a cautat mult atunci 2 3 zile, crede-ma ca altii nu ar fi facut asta. E clar ca te place, ce naiba mai vrei? Sa te arunci in fata masinii si sa te opreasca?

| UnNumeOarecare234213 explică (pentru anonim_4396):

Ce-i drept ieri a reusit sa isi rezolve o mare parte din probleme si deja s-a vazut schimbarea....Ma oftica in schimb ca atunci cand e prietenul lui de fata vrea sa para smardoi in fata mea laughing Si cand sunt doar eu cu el zici ca e mielusel laughing Dar il inteleg, e oarecum penibil sa iti exprimi iubirea cand e de fata vreun prieten sau ceva de genul.Multumesc mult de raspuns, funda happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru UnNumeOarecare234213):

"Si cand sunt doar eu cu el zici ca e mielusel " am observat chestia asta la multi baieti, si mai ales la fetele mai "ale dracu". cu alti sunt altfel cu iubitul / a altfel. Ciudat e ca la multi chiar place chestia asta. Ce zice " eu sunt mai special de aia se poarta mai aparte cu mine". Ciudat, dar asta e lumea

6 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Esti tanara esti la varsta; a care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri, relatia s-a incheiat gata, treci mai departe. PS: mare greseala ca ai plecat de la apartamentul amicului, a fost o distractie pe cinste

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Tine la tine, e clar, iubiti-va mult.

| SpeșălGirl a răspuns:

Eu spun ca tine la tine.In general baietii sun foarte orgoliosi si inseamna ceva faptul ca a venit dupa tine si te-a cautat de doua ori.Continua relatia si fii alaturi de el daca are probleme.In cazul in care dupa cateva saptamani observi ca ramane la acelasi obicei si nu se mai comporta la fel cu tine ca la inceput, spune-i asta si intreaba-l care este cauza.Deocamdata sprijina-l, deoarece si eu cand am probleme ma inchid si nu mai sunt aceeasi persoana, insa cand imi trece totul revine la normal.

| hipopotomonstruosustertialiofobis a răspuns:

Eu chiar cred ca tine la tine. Adica mi se pare o poveste destul de frumoasa intre voi. Nu ar trebui sa il lasi acum mai ales daca ai spus ca are probleme grave. Fii alaturi de el si va aprecia asta. Dar daca intinde coarda prea mult s-ar putea sa se rupe. Fii cu bagare de seama. Nu te cunosc si nu pot sa iti spun mai mult dar incearca sa ramai importanta in viata lui atata timp cat te apreciaza. Chiar as vrea sa te ajut dar nu sunt prea buna la asta...