| AndreyIstetul a întrebat:

Am o imprimanta Lexmark X1270 de prin 2007 si un cartus 17 negru si un cartus 27 colorat. Mergea ok pana saptamana trecuta cand am vrut sa scot ceva am vazut ca nu mai merge. L-am descarcat apoi l-am reincarcat(asa cum fac cand nu merge) si tot n-a mers. Am repetat procesul, dar niciun rezultat...

L-am dus la o firma de-asta care desfunda si incarca cartusele. A spus ca se poate sa fie cartusul mort. Am dus si cartusul color la desfundat si incarcat si l-am incercat si pe el. Nici el nu merge. Nici macar o pata nu lasa. Cartusul color a fost foarte putin folosit, si nu cred ca ar trebui sa aiba vreo problema.

Asa ca m-am gandit ca-i imprimanta de vina. Cum ma puteti ajuta? Oare cartusele sunt moarte sau imprimanta e de vina?

Răspuns Câştigător
| nelu70 a răspuns:

Pentru a functiona, imprimanta are nevoie de ambele cartuse valide, chiar daca unul dintre ele este gol. Daca unul dintre cartuse este mort imprimanta nu mai functioneaza. Cartusele au si ele un numar limitat de incarcari.Nu poti sa le incarci la infinit.

1 răspuns:
| AndreyIstetul explică:

Buna. Se poate afla care cartus e ...mortskull?