| con12ro a întrebat:

Am o problema cu PC-ul meu. Se aude un tiuit foarte ascutit din unitate doar atunci cand intru in jocuri. Ce sa fac? De la ce e? CPU usage este de 100% fara sa ruleze vreun program ceva... Ce sa fac? Am procesor AMD Phenom II x4 840 3, 20 GHz si placa video NVIDIA GeForce GT-440... sunt bune piesele? Ajutor! Funda mare!winking

2 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Poate e din cauza ca il tii in frig sau e deconectat vreun fir prin unitate.

| WhCatalin a răspuns:

Buna! 1.nu ai ales bine domeniul pentru intrebare.
2. daca e doar cand intri in jocuri e de la placa video sau placa de baza nu este destul de copatibila cu placa video pentru anumite jocuri prea mari, cu grafica inalta.
3. poate ai par pe placa video pe anumite cipuri de pe ea.
4.nimeni nu-si poate da seama asa usor daca nu aude sau vede ce e in interior.
5.du-te cu unitatea la un service bun(prima data intereseazata ce service e si cat de bun)pentru un mic ajutor de la iei.Maxim 20-30 lei.Bafta! ceao!