| Deliaa93 a întrebat:

Am o problema. De obicei, cand e ziua cuiva din familie, merg eu cu parintii la un restaurant ales de sarbatorit. Problema este urmatoarea: Parintii mei mananca ca niste porci, ca si cum n-ar mai fi vazut. Tata e de la tara si de aia cred. Mananca cu mana, baga o gramada in gura, nu prea stiu sa explic stiu mumai ca atunci cand te uiti la ei cum mananca ti se face greata.Eu am grija de fiecare sa mananc ingrijit. Am fost la un fast-food de curand si si-au luat o portie de cartofi prajiti. Bagau cate 10 cartofi in gura si multa lume se uitau la ei.Sau cand comanda de ex o supa mananca si ultima picatura ramasa. Nu stiu ce sa ma fac. Nu as vrea sa nu-i insotesc la restaurant, dar nici sa ma fac de ras. Ce-as putea sa fac ca mi-e rusine sa le spun?

2 răspunsuri:
| FanMJJ a răspuns:

Pai invatai cum sa se comporte cand ies in oras, sau cerei cati bani ai nevoie si du-te la alta masa si lasa-i pe ei la alta masa, asa nu te mai faci de ras tu. doar ei bftwinking

| GyeBaek a răspuns:

Pai chiar trtebe sa le zici ca manaca urat si sa-i inveti sa manance frumos.