| bloonduta a întrebat:

Am o problema foarte mare cu punctele negre.Imi tot apar pe frunte, nas, barbie, pe sub ochi, pe pometi si pe langa sprancene.Nu stiu de ce imi apar pentru ca eu am grija de tenul meu; ma demachiez in fiecare dimineata si seara, ma spal pe fata cu sapun de la Dove, folosesc crema si nu ma machiez excesiv ca sa nu imi agreseze tenul(am tenul foarte sensibil si gras). Demachiantul meu este de la Bioderma si este foarte bun deoarece inainte aveam multe cosuri rosii si acum nu mai am...dar am puncte negre.Mi-am cumparat un gel exfoliant tot de la bioderma care este si el bun dar eu tot am puncte negrecrying.Nu am puncte negre foarte mari si urate ba chiar sunt mici mici dar sunt foarte foarte multe si chiar daca le scot tot apar(in plus nu ies toate).Nu stiu ce sa mai ma faccrying Cum sa scap de ele? Si mama mea avea inainte dar se duce la cosmetica de ceva vreme si nu mai are nici unul.Am rugat-o sa ma ia si pe mine pentru ca nu mai suport dar nu vrea deci in privinta asta nu am ce sa fac...Va rog mult daca stiti creme, tratamente, masti sa orice altceva care m-ar ajuta va rog sa imi spuneti! Dau Funda pentru cel mai util raspuns!

1 răspuns:
| Hirako a răspuns:

Nimeni de aici nu te poate ajuta, depinde de tipul tenului pe care il ai ce medicament folosesti.Recomand sa mergi la un dermatolog.

Daca nu vrei la medic ai putea renunta de tot la machiaj.