| MSDY a întrebat:

Buna,am o problema in legatura cu scoala.Mama mea este acum la sedinta cu parintii.Inainte sa plece, i-am zis notele la testele initiale de la limba romana si matematica. La mate am luat 5 si la romana am luat 5, 30. Trebuia sa-i spun, pentru ca oricum afla la sedinta si era mai rau. Ea s-a cam suparat pe mine (cum ar face orice parinte), si m-a certat putin. A spus ca sa incep sa invat mai bine. Si ca daca mai iau inca o nota proasta, "pune batul pe mine". Chestia e ca pe 20 octombrie e ziua mea, si a spius ca nu imi mai face ziua. Si pe 14 octombrie este Sfanta Parascheva si in fiecare an la noi se organizeaza un festival cu carusele si mai multe chestii interesante,si normal ca vreau sa merg. Mai ales pentru ca trebuia sa mai fie o data in vara "Festivalul Verii" sau "Festivalul Berii" nu stiu sigur cum se cheama.Dar s-a amanat,deoarece se faceau lucrari pe acea strada. Ce vreau eu sa stiu,este ce sa fac ca sa se razgandeasca. Bine, sigur ii va trece, dar nu stiu sigur daca pana atunci. Vreau sa imi spuneti ce pot sa fac ca sa fiu sigura ca voi merge la Festival si ca imi voi face ziua.Multumesc! Dau fundita! :* happy
P.S.: Si vreau sa stiu si ce sa fac cand vine mama de la sedinta.

Răspuns Câştigător
| melkittenqueen a răspuns:

E ok ca i-ai spus inainte. Daca te-a avertizat doar ca daca nu inveti, o incurci, atunci inca mai sunt sanse sa mergi la festival. Pana atunci, straduieste-te sa iei note cat mai multe si mai mari, sa ii demonstrezi ca ti-ai dat silinta, si cand ajunge cere-ti scuze ca nu i-ai spus mai devreme si explica-i ca nu o sa mai ascunzi note fata de ea, si ca iti dai toata silinta sa inveti mai bine si ii promiti ca inveti mai bine. Explica-i ca sunt doar teste initiale si nu le trece si ca oricum v-a luat din oala ca sunt date dupa vacanta si nimeni nu invata in vacanta. Succes!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite asa frumos renunti de buna voie la ingramadeala groteasca generata de pupatorii de moaste si poate ai vreo sansa la ziua ta

| AliGab a răspuns (pentru suntserios):

Pari sa nu fii serios precum nick-ul... fata a spus ca vrea sa se duca la petrecere nu la biserica

| Alexandra_Madalina_1990 a răspuns:

Spune-i ca de acum in colo vei invata mult mai bine(dar tine-te de promisiune). Explica-i ca dupa o vacanta asa de lunga ai mai uitat si ca de acum in colo vei face tot posibilul sa iei numai note mari! Cere-i iertare spune-i ca nu se va mai intampla! Te va intelege! Bafta! :*