| anonim_4396 a întrebat:

Bună,

Am o problemă mare. Peste cateva zile voi iesi cu cativa prieteni intr-o mica excursie si ne vom caza la un hotel.
Problema mea mare este ca mie imi miros picioarele ingrozitor cand ma descalt si asta se intampla la orice incaltaminte chiar daca am sosete de bumbac.
Ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gasesti spray pentru miros de picioare sa dai cu el in incaltaminte sau talc mai mic ca recipient si usor de ascuns oriunde. Schimba ciorapii in fiecare zi

| LaraClarice a răspuns:

Încearcă să îți cumperi o altă pereche de incaltari până pleci. Ia-ți un spray pentru pantofi și folosește-l conform instrucțiunilor.
Spală-ti picioare cu apa și săpun in fiecare dimineață și seară și ai grija sa nu îți rămâna umede. Apoi să-ți cu pudra de talc, se găsește în farmacii, aia mentolată e foarte buna.
Poartă sosește curate. Daca porți papuci de casa din plastic, spală-i cu apa și săpun, zilnic, și usuca-i, șterge-i bine. Umezeala dezvoltă bacterii care duc la miros neplăcut.
Folosește purdă de talc zilnic. Spala-ti picioarele, ștergere bine cu un prosop curat, aplica pudra apoi încalță sosește curate.
Seara, după ce faci dus, la fel, aplica pudra și ia-ți alte sosește.

| mihai69 a răspuns:

Să presari câteva fire de acid boric în încălțăminte (eventual și în ciorapi).
Și pentru siguranță maximă, te descalți doar la baie și îți speli imediat picioarele și le dai cu deodorant, abia apoi ieși în cameră. „Trandafirii" îi pui direct într-o punguță de plastic pe care o legi bine.