| LeeMaya a întrebat:

am o problema putin cam delicata. Am 17 ani, iar in urma cu aproximativ doua saptamani am incetat o relatie, ce a durat in jur de o luna, deoarece, acesta mi-a propus sa intretinem relatii sexuale... imi este teama, si nu vreau sa fac acest lucru inainte de a ma casatorii, asa ca am refuzat, iar de atunci, continua sa imi propuna acest lucru, eu refuzand mereu, pana cand m-am despartit. Acum ...Imi este foarte teama ca, probabil, urmatorul meu partener va dorii acelasi lucru, cum as putea sa il refuz? Eu chiar nu imi doresc acest lucru, chiar daca l-as iubii enorm.Si cum pot trece peste aceasta teama de a face dragoste?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Trebuie sa ai mereu in gand faptul ca daca un baiat te va iubi cu adevarat nu iti v-a cere niciodata sa faci sex cu el daca tu nu vrei, si mai mult de atat nu se va desparti niciodata de tine daca te iubeste cu adevarat in ciuda acestui aspect.
P.S. Ai respectul meu, mi-as dori sa existe mai multe fete ca tine.

1 răspuns:
| LeeMaya explică:

Mersi mult!