| anonim_4396 a întrebat:

Am o punga de floricele star pentru microunde, si fin păcate nu mai funcționează. Credeți ca as putea sa il fac la cuptorul electric?

11 răspunsuri:
| WoKy a răspuns:

Si daca scoti bobitele (grauntele sau cum le ziceti voi) si le pui intr-o olita in care pui niste ulei pe care-l astepti sa se incinga (pentru a testa daca e bine facut, pui o bobita si cand sare e destul de incins uleiul) dupa care pui toate bobitele de porumb in acea olita si deasupra pui capac. AStepti pana se opresc din puscat laughing si le iei. Bine, nu sta pana la capat ca e posibil sa se arda unele, cand vezi ca deja sunetul s-a rarit semnificativ le iei. Or sa mai ramana cateva nefacute, dar asta e.

| Lidiiiiiii a răspuns (pentru WoKy):

Era doar o întrebare thinking

| WoKy a răspuns (pentru Lidiiiiiii):

Eu ti-am dat o alta alternativa.

| Lidiiiiiii a răspuns (pentru WoKy):

Mulțumesc

| missfatadelatara a răspuns (pentru WoKy):

Mă...

Îmi amintești de vremea când eram copil și habar n-aveam de cuptorul cu microunde. rolling on the floor)

| WoKy a răspuns (pentru missfatadelatara):

Asta e frate. Unii au evoluat altii au ramas acolo. Daca prin a supravietui iti amintesti de unele epoci, e tristut.

| missfatadelatara a răspuns (pentru WoKy):

Epoci?! rolling on the floor)

anul 2000 era într-o alta epocă?!

| WoKy a răspuns (pentru missfatadelatara):

Nu poti sustine o discutie in contradictoriu cu mine asa ca scuteste-ma.
Pentru mine epoca poate fi si ieri, e la atitudinea mea sa denumesc ziua de 9 octombrie cum vreau. Anul 2000? Da, e o epoca, 17 ani de atunci. Cu ce te deranjeaza pe tine c-o numesc astfel? Si pe langa asta, iti trebuie inteligenta si viziune sa vezi dincolo de aparente. Ciusla. Renunta la a mai comenta ca dezgusti lumea :*

| missfatadelatara a răspuns (pentru WoKy):

Same to you.

| WoKy a răspuns (pentru missfatadelatara):

Asa pisi. Da dovada de intelegere.
Apropo. Vezi ca ai niste engleza in coltul guritei :*

| missfatadelatara a răspuns (pentru WoKy):

Cineva e prea infatuat.

PS: pisi e aia care miaună afară.