| corina_8055 a întrebat:

Buna am o rugaminte de idei cum as putea invata pentru un text la biologie?

3 răspunsuri:
| Sorinna a răspuns:

Compara toti acei termeni dificili cu realitatea. imagineaza-ti totul de parca ar fi in fata ta. Incearca sa inveti lectiile ca pe un basm - o poveste despre natura. Si nu te stresa.stresul dauneaza capacitatii de invatare.

| simonna a răspuns:

Eu ca sa retin mai repede imi subliniez cu rosu fargmentele mai importante din lectie, adica nu stiu daca retin mai repede, dar cand vreau sa-mi amintesc acel fragment sau ce se afla langa el, imi amintesc foarte repede, acum depinde.Bafat si un an nou fericit cu note mari la bioloie si nu numai.