| anonim_4396 a întrebat:

Am problemele cu cosurile si cu punctele negre
Acum in prezent fac un amestec, ma spal de 2-3 ori pe zi cu sapun Borax, apoi ma dau cu Doina–Emulsie nutritiva cu extract de castraveti, credti ca e bun acest fel de tratament pentru mine? poate sa-mi fac ma i rau?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| onnylife a răspuns:

Nu e nevoie sa te dai cu toate asta,desigur ca sie ele sunt bune dar iata cum iti trec mai repede:
-nu mai manca gras(evita grasimile, contin trigliceride)
-nu mai manca mezeluri(contin o gramada de toxine)
-nu manca dulciuri(sau rarestele cat poti de mult si nici sucuri din comert- sunt pline de toxine, de E-uri, si de zaharuri, excesive)
-nu manca prea sarat!
-nu manca prajit!
-si carne mai rarutz(si fara grasimi) eu ti-as recomanda peste si pasarewinking
Sa iti explic de ce.Corpul tau cunoaste modificari importante pana pe la 25 de ani(modificari hormonale) care la fiecare se manifesta diferit. Tu acum cu siguranta ai alte pofte decat la 6 ani.Mananci ce apuci(poate si fumezi)
Poate beic coca cola,cafea,poate bei si alcool!
In cateva cuvinte,la varsta asta mananci ce apuci( e varsta in care zbori)- dar suproti cosecintele!

Iata ce poti manaca fara retineri:
-fructe(cate doresti)
-legume( in supe,ciorbe,sau fierte) dara fara sa le prajesti.
-iaurturi(slabe)
-oua(fierte) nu prajite
-Bea multa apa.
Si fa si miscare.
Cosurile alea sunt toxinele acumulate in organism extirpate prin piele(unii le elimina prin urina pur si simplu, altii prin transpiratie, unii prin cosuri)
Fa intocmai cum ti-am spsu si vei avea doar de castigat.
In rest mai poti incerca Clearasil! de la farmacie sau alte cremehappy
SUCCES!(fundita?)

| Rynno a răspuns (pentru onnylife):

Multumesc multhappy

3 răspunsuri:
| ComatoseWine a răspuns:

Ce iti trebuie e un gel bun de curatare, o crema hidratanta si o lotiune tonica.Nu folosi sapun.E cel mai mare inamic al tenului. Daca e grav du-te la dermatolog.Nu mai astepta.

| Florin_6699 a răspuns:

Încearcă săpunul cu sulf vezi şi tu cateva prospecte la sapunul cu sulf uite un link poate te ajută http://www.abc-cosmetics.ro.im/cumpara/sapun-natural-cu-sulf-1447952