| Andreeauta a întrebat:

Am reușit sa-mi conving parintii sa-mi ia bicicleta dar am o dilema. Mai exact bunica mea m-a certat ca e periculos și toate cele. Eu i-am zis ca nu pățesc nimic deoarece prietenele mele se plimba toată ziua și nu pățesc nimic. Menționez ca stau la tara.
Funda pentru cine mă ajut sa o conving

Răspuns Câştigător
| Paulystar a răspuns:

Spune-i ca daca te vei da pe bicicleta, vei fi responsabila si te vei invata sa ai grija de tine! Merge mereu!

3 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu unul consider ca ar trebui sa iti cumperi casca de protectie, cotiere si genunchiere, in felul acesta nu vei avea motive sa te temi.

| Ager a răspuns:

Spune-i că e la fel de periculos mersul pe bicicletă ca statul la coadă la farmacie sau la pensie.
Glumesc. Dacă vrei să o folosești pe un drum european care trece prin localitatea unde trăiești, mai bine las-o baltă.
Oricum, bunica îți vrea bine, de aceea își și face griji. Totuși, roag-o pe ea să-ți argumenteze de ce este periculos, cu exemple clare.

| R0R0 a răspuns:

Ii zici ca o sa fii atenta.