| anonim_4396 a întrebat:

am scanat calculatorul cu antivirusul avast!
Si mi-a detectat un singur virus, unul numit A0031899 exe. Orice as selecta ca sa il sterg ( delete, repair, move to chest) nu merge, spune : The system cannot find the file specified.
Ce sa fac ca sa il sterg?
Multumesc mult, dau funda!

1 răspuns:
| SasNetRomania a răspuns:

1) instalezi bitdefender free lasati procaria aia de avast. in unele situatii este depasit.
2) scanezi ambele partitii daca ai click dreapta pe partitie si dai scanare cu bitdefender, astepti
3) la sfarsit langa ceas va aparea rezultatul, daca e virus il va baga singur in carantina iar tu te vei uita in carantina si le dai delete.
4) restartezi pcul si ar trebui sa nu mai ai virusi ca bitdefender blocheaza sa nu mai revina iarasi virusul.
http://www.bitdefender.ro/solutions/free.html