| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să ajut un coleg în legătura cu un virus,dacă mă puteți ajuta.

Da am virusi. PC-ul merge ca si inainte, nu merge lent. Cand scanez nu-mi aparestraight face asta e nasol...dar cand il aprind imi apare chenarul asta

1. Delete

2. Delete all

3. Move to chest(ceva de genu)

4. Move to chest all

5. Repair

6. Repair all

7. Ignore

8. Ignore all

Esc - Exit.

Bun,incerc prima data sa le sterg si imi da o Eroare ca nu pot fi sterse,nici reparate,nici sa le mut in "chest"... Deci nu pot sa le fac nimic.

În concluzie,la scanare nu îi apar,dar la aprinderea calculatorului da,și nu îi poate șterge/muta în carantină, nimic. Folosește Antivirusul Avast. Aș fi recunoscător dacă m-ați ajuta. Ofer funda + vot! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| puscahoreangaion a răspuns:

Daca e virusat si nu merge cu antivirus,
incearca sa reinstalezi sistemul de operare! nu te mai chinui
bafta

3 răspunsuri:
| PVAAVU a răspuns:

Du-l la reparat, pune-i antivirus. Daca stii motivul pentru care s-a stricat, atunci evita-l.

| Darker a răspuns:

Refa-ti Windowsul.

| DanyxFever a răspuns:

Incearca sa schimbi Hardu big grin big grin
si o sa sczpi si de virusi si de probleme ee logic ca dupa ce ai facut Windows-u sa nu-ti detecteze nimica mi s-a intamplat si mie asta si eu am schimbat Hardu si nu mai am probleme deloc acum incearca si tu parerea mea happy happy