| hotgirl05 a întrebat:

am si eu nevoie de cateva idei! imi puteti spune si mie avantaje si dezavantaje privind telefonul? va rog.

Răspuns Câştigător
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei!
avantaje:
-putem sa comunicam cu persoanele de la distanta foarte mare.
-putem sa ne deplasam in timp ce vorbim.
-putem avea foarte multe aplicati [facebook, jocuri, youtoube].
-putem face poze performante [depinde de telefon].
-putem asculta muzica prin casti.
-castigam mai mult timp [in loc sa mergem sa ne intalnim cu o persoana ii putem spune totul prin telefon]
-costuri mici [ Dacă trebuie să mergi chiar şi câţiva km, să iei un taxi, să mergi cu trenul, sau cu orice altceva, e clar că e mai ieftin să dai un telefon de câteva minute.]
Dezavantaje:
-nu putem sa ne dam seama, cu adevarat, cum este persoana cu care discutam [trista, fericita etc]
-intreruperea convorbirii [persoana cu care vorbim ne inchide pur si simplu telefonul "in nas"].
-emite radiatii foarte mari care dauneaza creierului si auzului
-castiile pentru muzica sau convorbire dauneaza auzului
Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Roar a răspuns:

Dezavantaje :
-trebuie sa ai grija de el, chiar daca este un obiect
-daca vrei sa comunici telefonic cu el va trebui sa il incarci mereu cu centi, lucru care costa bani zic eu
-trebuie sa ai grija unde il pui, ca sa nu il pierzi sau sa nu fie furat

Avantaje :
-poti descarca poze, melodii
-poti face poze, videoclipuri care surprind momente frumoase din viata ta
-poti vorbi cu prietenii sau poti trimite mesaje