| Maya3397 a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva statusuri in care sa ii arat persoanei pe care o iubesc ca tin foarte mult la ea!:*

Răspuns Câştigător
| Adelina004 a răspuns:

Gândeşte-te înainte să îi spui cuiva te iubesc!

Oh, all I ever wanted, was to see you smiling!

Un zâmbet şi indiferenţa pot ascunde multe răspunsuri şi sentimente.

Dar orice ar fi n-am să te las!
Ştiu că aştepţi să fac eu primul pas.
Îmi zâmbeşti când te privesc,
şi ştii că mă faci să te doresc.

Am învăţat să iubesc un prost.

Vorbeşte mult, e stresantă, râde întruna şi fără motiv. Prin felul ei de a fi te face să o adori.

I am not single, I’m romantically challenged.

O privire a fost de ajuns ca să te simt că mă înşeli. Aşa cum în privirea ta se vede clar că disperi.

Mă-ntreb: te-a durut? Sau poate acum ţi-e mai bine?

Eşti mereu pe lângă şi cred că nu are rost să te mai aştept. Te maturizezi prea greu, şi ştii că nu sunt mă-ta să te iert mereu!

Iubitul meu se respectă: are lângă el blonda perfectă! (dacă eşti blondă)

Nu te vreau în viaţa mea; ai avut şansa ta … de ajuns cu bla bla bla!

Îţi mai zboară pe la urechi un "bună, ştii, ne-ar sta bine împreună", dar tu te pierzi din ce în ce mai mult prin lumea asta nebună!

Când vine vorba de el, sunt o persoană egoistă.

Eşti doar un tânăr actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsă de sentimente!

O vezi cum pleacă, cu ochii goi. Eşti prea mândru să o opreşti, crezând că vine înapoi.

Când îţi întorci privirea spre el, te luminezi de bucurie!

Şi totuşi eşti chiar tu, cel care îmi redă zâmbetul.

I’m not addicted? I’m just affraid of that voice says: "goodbye!"

Do you feel my love for you, makes you happy sets you free?

Au fost şi certuri şi nu pot minţi. Dar supărarea nu ţinea mai mult de o zi.

Rămâi aici şi nu mă întreba ce simt!

Am să încerc, dar nu ştiu cum să îţi spun că am nevoie de tine.

Cât e de mică, te înnebuneşte, se joacă cu tine, dar nu se îndrăgosteşte!

Îmi este dor să te privesc fără să spun nimic. Îmi este dor să număr secundele un pic câte un pic.

Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând. Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând!

O vrei aşa cum este ea. Eşti norocos că e a ta.

Mai ţii minte când visam şi desenam "I Love you" pe trotuar?

El e singurul ce poate, să-mi promită, să mă mintă că o să treacă toate!

Spune-mi cum mă faci, cum de mă atragi. Vrei să te vreau, de fapt îmi plăci.

Ştiu când să râd, când să fiu supărată, când în ochii lui să fiu … cea mai importantă fată!

Erai cu mine în braţe, cu mine de mână … ne simţeam bine când eram împreună!

Are o aură ce te atrage, ştie că o plăci, de-aia nu te lasă în pace.

Te ador mereu, pe cuvântul meu!

Nu o lăsa să plece, tu o iubeşti şi ea te iubeşte.

Iubesc din nou, zâmbesc din nou. Este ceea ce contează!

Şi tot aştept după tine, aştept să vezi cât de mult ţin la tine.

Eu rămân cu amintirea ta iar tu cu zâmbetul meu. Eşti ca un drog pentru mine, eşti propria mea heroină.

Te iubesc si te ador dupa tine simt ca mor!

-Daca ar fi sa aleg intre dragoste si iubire... te-as alege doar pe tine!

-I lOvE you!

-Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva….

-As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

-Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine…

-Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui…

-Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL!

-Se lasă din nou tăcerea în lumea mea… această linişte parcă mă asurzeşte, iar tot ce mă mai ţine în viaţă e speranţa că într-o zi îmi vei şopti că mă iubeşti… aş putea trăi asa o veşnicie…!

-Dacă vei sta pe gânduri şi te vei întreba, de ce trăieşti un tainic glas îţi va răspunde: să lupţi, să speri şi să iubeşti

-Se spune că vremea e frumoasă atunci când în suflet e soare. Se spune că ploaia e mai rece când în suflet te doare. Se spune că vântul nu bate atunci când iubesti?! Dar când frunzele se mişcă, să ştii doar că TE IUBESC!

-Iubirea e o tiranie dulce, căci cel ce iubeşte-iubeşte de bunăvoie!

-Trec prin faţa casei tale şi aş dori să îmi ieşi în cale să mă aştepţi ce mult aş vrea cum mă aşteptai cândva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea mă opresc şi oftez un pic şi apoi plec dezamăgit…TE IUBESC

-S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai ţin la tine, viaţa mea se învârte ca un zar de când nu mai eşti cu mine, nici nu ştiu ce drum să mai aleg, amintirile vreau să le şterg şi aştept un semn de ce nu vii când eu te chem…

-Dacă aş fi o pisicuţă aş iubi un motănel dar aşa sunt o fetiţă şi iubesc un baieţel…

-Eşti frumos, drăguţ, chipeş… dulce ca mierea dar mă deranjează faptul că nu pot fi lângă tine…

-Tăcerea ta mă înfioară…o vorbă dulce de mi-ai spune aş aşeza-o la inimioară…sufletul să îmi răsune…

-Aş vrea să pot… să-ţi spun ce simt… dar n-am curaj… că mă respingi…

-Cel mai trist lucru în lume, este acela, că uneori sufletul ţi-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el…

-Mi-a fost dat să iubesc de două ori în viaţă: prima oară te-am iubit pe tine, dar a fost o greşeală şi a doua oară este că încă îmi iubesc greşeala…

-Iubirea…… ce rost are să iubeşti dacă niciodata nu ai parte de ea?!

-Unde eşti iubire să mă atingi unde mă doare să mă săruţi să-mi treacă să te ating să plâng pe umărul tău unde eşti când am atâta nevoie de tine?

-Dacă ai fi o lacrima în ochi mei nu aş plânge niciodată. Şi chiar dacă aş face-o aş lăsa lacrimile să coboare adânc în inima mea ca să vezi cât de mult TE IUBESC!

-Câte stele vor muri fără să simt? Câtă vreme va trece fără să te ating? Câte strigăte de dor se vor pierde-n vânt? Câte zile voi trăi cu tine-n gând?!

-Te iubesc pentru că exişti, te iubesc pentru că mă faci să râd, te iubesc pentru tot ceea ce eşti tu, TE IUBESC pentru că TE IUBESC!

-Dacă pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesc şi este ceea ce simt pentru tine ar trebui să te uiţi afară să vezi că a început să ningă…

-Eşti primul meu gând înainte de a mă trezi şi eşti ultimul meu gând înainte de a mă culca…

-Dragostea e ca atunci când calci pe cimentul moale…. chiar dacă pleci, urmele îţi rămân acolo…

_d88888888b_____d88888888b
__d88? ____d88b___d88b____`88b
_d8? _________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8? __d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8? _____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d? ________`8_8?

-Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

-Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC! "

-Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

-Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva…. "

-Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

-As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

-Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta, am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire, am nevoie de tine… "

-Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

-Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

-Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

-Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL! "

-Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

-Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

-Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… "

-Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti… "

-Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

-O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata… "

-Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

-Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti! "

-Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving… "

-Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. poate se v-or saruta… "

-Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista… "

-Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti… "

-Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea… Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea… "

-Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "

-Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste… "

-Barbatii iti v-or spune multe, ca te iubesc si cum si cat, v-or spune mai frumos ca mine, dar nu te v-or iubi atat… "

Sper ca te-am ajutat. Funda?

1 răspuns:
| Mishelline a răspuns:

Înainte sa te cunosc pe tine nu stiam cum e sa te uiti la cineva si sa zâmbesti fara motiv.
Toti in jurul meu imi spun ca tu nu esti pentru mine, foarte bine, sunt eu pentru tine!
Te iubesc pentru ce esti, nu pentru ce ai!love struck
Te iubesc pentru ca te gândesti cum sa ma faci mai fericita.
Te iubesc pentru ca îmi dai raspunsul la orice întrebare.
Te iubesc pentru ca nu îmi spui atât de des ca ma iubesti, dar ma iubesti.
Te iubesc pentru ca îmi stergi lacrimile atunci când plâng.
Te iubesc pentru ca ai încredere în mine.
Te iubesc pentru ca existi.
Si cum sa nu te iubesc dupa atâtea motive?:X
Cand cineva intr`adevar te iubeste, nu o spune.Tu stii asta. Doar prin felul in care se poarta cu tine.
Daca zâmbesc, înseamna ca ma bucur sa te vad!
Daca te caut, înseamna ca mi-e dor!
Daca te ajut, înseamna ca îmi pasa!
Daca întreb, înseamna ca ma intereseaza!
Daca ofer, înseamna ca meriti!
Cand iubesti pe cineva nu e pentru ca asa vrei, ci pentru ca asa simti...
Chiar daca vorbim des si uneori mai tac, as vrea de fapt sa-ti dai seama cat de mult te placblushing
As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc:X
Mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut!