| andreea_4577 a întrebat:

Bunakiss, am si eu nevoie de niste sfaturi de la voi pentru urmatoarea problema:
Imi place de un coleg de la mine din clasa de un an de zilesad, dar din pacate el nu ma place, are prietenasad. Oricat am incercat nu pot sa il uit, parca ceva nu ma lasa sa il uit, si nici nu pot sa imi fac nici prieten din cauza asta pentru ca il plac pe el.Am crezut ca in vara asta voi reusi sa il uit dar degeaba, nu este zi sa nu ma gandesc la el si sa ma intreb ce facesad, am inceput sa practic si un sport in speranta ca nu ma voi mai gandi la elsad, dar degeaba.Nu stiu ce sa fac pentru ca simt ca numai rezist, m-am saturat sa vars atatea lacrimi si sa sufar mereustraight face. Ce as putea face sa il uit? ce a-ti face voi daca ati fi in locu meu pentru ca eu numai stiu ce sa facsad, fara raspunsuri in bataie de joc, va rog multlove struck

Răspuns Câştigător
| KiDdUtZa a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceeasi problema dar la mine el era cu cea mai buna prietena a mea care era si ea in clasa cu minebig grinar trebuie sa fii tu insati si sa nu ii dai atentie deloc ceva timp si el va deveni interesat de tine. Daca asta nu merge atunci incearca sa petreceti foarte mult timp impreuna.Cu atat mai mult timp petrece un baiat cu o fata el intotdeauna incepe sa o placa.

Sper ca te-am ajutat! Succes!big grin:X

1 răspuns:
| spin a răspuns:

Tin minte in liceu, aveam o fata dupa care eram topit si cred ca era dragoste pentru ca ea si acum a ramas in inima mea intr-o camerutza incuiata.Au trecut mai bine deeeeeeee 4-5 ani de atunci si sunt la mai bine de 2000 de km distanta...dar asta e.
Parerea mea e sa nu incerci sa te mai gandesti asa mult si sa iti traiesc fiecare clipa si sa faci tot ceea ce iti place mai mult si ai sa vezi ca ai sa gasesti pe cineva care te iubeste si ai sa ajungi sa iubesti.
In legatura cu mine...de 2-3 ani sunt cu cineva pentru care as face orice eu pentru ea, si ea pentru mine. Asa ca : "tot raul spre bine "winking.