| Annnnnnnao a întrebat:

Am aproape 14 ani si sunt cam dependenta de calculator. Tot timpul mi-l petrec in fata pc-ului. Ce imi sugerati sa fac sa-mi ocup timpul? P. S. - nu vreau rasp de genul :"citeste o carte".

Răspuns Câştigător
| bya2010 a răspuns:

Pai si eu am avut problema asta dar acum nu o mai am.Iesi si tu afara, in parc sau incearca sa-ti faci poze(daca iti place)

Funda?

4 răspunsuri:
| AliceHappyGirl a răspuns:

Iesi cu prietenii, familia. Ocupa-ti cea mai mare din timp in aer liber, distreaza-te, plimba-te etc.

| DarkShaodw1 a răspuns:

Chiar daca nu-ti place, e bine sa citesti, si chiar o sa gasesti carti interesante. Dar mai sunt multe lucruri de facut! Incearca chestii noi! Poti incerca sa inveti sa faci origami! Sau, poti sa te inscrii la un cerc care ti se pare interesant, de genul unui club de pictura, fotografie. Sau invata sa canti la un instrument! E foarte tare si iti ocupa destul timp! Chitara, pian, flaut.nu conteaza. Iesi afara, fa sport, iesi cu prietenii pe viu, la un suc, sau in parc decat sa vorbesti cu ei ore in sir pe mess!
Sunt multe variantewinkingDepinde de tine si de ce vrei sa faci!
Succes!:*

| Dolceboy a răspuns:

Fa-ti prieteni si iesi afara ia-ti o punga de seminte o sticluta de apa si iesi seara in parc si stai la bascalie cu colegii sau prietenii!

| Maduts_1294 a răspuns:

How on earth!?:* iesi afaraa cu rolele smug [devil rupeti gatu`!] laughing.
Sa nu te inscrii la niciun curs sau chestii din asteeaaa! X_x
Haaaiiii cu miine si cu SSSerrrr la un succ`! smug >big grin