| Alexandra060396 a întrebat:

Am si eu o intrebare despre jocul Sims 3.De unde pot sa imi cumpar haine? Am auzit ca nu sunt magazine, dar poti sa iti fac tu unu. Dar cum imi fac magazin?laughinglaughing
Multumesc mult!
Cel mai bun raspuns primeste fundita...

1 răspuns:
| AlerimxD a răspuns:

Citeşti în ziar şi dai Open for Business, sau dai click pe calculator şi alegi aceeaşi opţiune.
Apoi ai multe de făcut. Îţi apare în dreapta sus o floricică şi trebuie să alegi locul unde vrei să deschizi magazinul, obiectele pe care vrei să le vinzi, trebuie să pui o masă de marcat.
Poţi să vezi câţi clienţi ai, cât de mulţumiţi sunt, poţi să angajezi persoane care să se ocupe de inventar, să discute cu clienţii sau să stea la casa de marcat.
Xoxo.