| Eliza3 a întrebat:

Bună!
Am și eu o întrebare pentru cei care au învățat engleza de pe internet cu ajutorul unei aplicații sau a unui material. Îmi puteți recomanda și mie după cum am spus, o aplicație sau un material pdf?
Mulțumesc

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Uită-te pe canalul de Youtube din acest clip
https://youtu.be/Y_icc0nWOEQ

| PainTech a răspuns:

Majoritatea care am invatat engleza de pe internet am invatat din jocuri, filme, site-uri in engleza si seriale. Asta in timp, nu cu duolingo si PDF-ul in fata.

La ce nivel de cunoastere esti?

| Anonim0310 a răspuns:

Nu prea exista aplicatii bune dupa care sa inveti dar iti spun din propria experienta la scoala am fost corigent in clasa a 7-a la engleza acum sunt a 10-a si am media 9, eu unu cred ca cel mai bine inveti vorbind si ascultand de asta e mult mai usor sa inveti in jocuri eu unul am invatat intr-un joc numit deceit unde vorbitul in engleza sta la baza si asa am ajuns sa inteleg si sa vorbesc engleza foarte bine

| Nica_Bianca_1972 a răspuns:

Buna! Acum 3 ani cand m-am mutat la o alta scoala, habar nu aveam pic de engleza.De genul ca nu stiam sa scriu data si incurcam trecutul cu viitorul, iar singurele cuvinte pe care le stiam erau pronumele, culorile si animalele.Si noua mea profesoara de engleza mi-a recomandat un site EnglezaPePaine pe google si chiar m-a ajutat.Bine,pe langa asta am ascultat si niste videoclipuri de pe Youtube de la o doamna pe nume Rita, am inceput sa ma uit la filme.Desi cel mai mult pot spune ca m-a ajutat sa ascult muzica, si nu oricum, intram pe Youtube si scriam melodia pe care o voiam + Lyrics, si uite asa ascultam muzica si in acelasi timp incercam sa traduc versurile, si daca nu reuseam mereu, oricum asta ma ajuta cu pronuntia si cand m-am intors din vara in care am inceput sa fac asta, pana si profesoara mea a fost uimita.Acum au trecut 3 ani si eu stau in Belgia si comunic in engleza cu majoritatea persoanelor avand in vedere ca acum cativa ani nu stiam o boaba de engleza. Sper sa te ajute si pe tine.

| stefi055 a răspuns:

Buna! Eu am nivel avansat la engleza, dar multe cunstinte le am din generala si liceu. Cand ma plictisesc uneori, ma uit pe YouTube la videoclipuri din care poti invata engleza. Daca ai deja cateva cunostinte, uite-te la videoclipurile nativilor. Daca nu, incepe cu cele in romana. Iar o apicatie destul de bunicica ar fi Duolingo.