| zaharbrun a întrebat:

Buna am si eu o intrebare un pic ciudata... ce ati alege dintre un grup de prieteni care sunt mai fitosi si cu care nu te intelegi mai bine la distractie de cat cand vine vorba de nevoie si un grup de prieteni care nu sunt mereu langa tine dar cu care te distrezi, dar mai te ajuta si cand ai nevoie?

Răspuns Câştigător
| KJewel a răspuns:

Prietenii sinceri care nu vorbesc pe la spate, care tin la tine si le pasa cu adevarat, care iti spun adevarul in fata chiar daca doare, care te ajuta la nevoie, care te ajuta sa iei decizii bune.
Nu toti oamenii fitzosi sunt prieteni rai, si nu toti cei cu care te distrezi sunt prieteni buni. gandeste-te care sunt prioritatile tale, gandeste-te la o persoana la care tii mult si careia ai vrea sa-i fii prietena, cum te-ai purta cu ea? Cauta-ti oameni care s-ar purta la fel cu tine happy

6 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Un grup de prieteni care nu sunt mereu langa tine dar cu care te distrezi, dar mai te ajuta si cand ai nevoie.

| Rustin a răspuns:

Normal ca al doilea grup
primul poate sa se ducan iad

| LadyBee a răspuns:

Oricat de bine te distrezi cu grupul de fitosi,evident ca as alege un grup de prieteni care nu sunt mereu langa tine dar cu care te distrezi dar te mai ajuta cand ai nevoie, intelegi tu, un prieten/sau mai multi nu trebuie sa fie alaturi de tine.dar la nevoie te ajuta...asa vad eu

| Rodia7D a răspuns:

Crezi ca poti fii tu in prejma grupui de prieteni fitosi?

In plus nu conteaza daca nu va puteti vedea mereu.

Dar stii care e vaza poti sa stai cu 2 grupui la scoala stai cu ei iar in oras sau unde te duci stai cu ceilanti.

| zaharbrun explică:

Adica cu grupul de prieteni mai fitosi sunt toata ziau la liceu, iar cu ceilalti nu prea ma vad intotdeauna...

| emy_8518 a răspuns:

Daca ar fi sa aleg dintre aceste 2 grupuri as alege sa ma distrez big grin. Dar daca vreau sa am pe cineva apropiat mie as alege putini prieteni, dar adevarati, pe care sa ma pot baza in orice situatie si care ma inteleg. Sper ca te-am ajutat.