| anonim_4528 a întrebat:

am si eu o mica problema.
acum 3 ani m-am mutat la o alta scoala si am cunoscut un baiat adica imi era coleg de clasa.de atunci mi s-a pus pata pe el.am tot vorbit pe la scoala cateodata mergeam si cu el pe drum spre casa.totul bine pana intr-o zi cand m-a pus sa o intreb pe o colega daca il place.deci eu in tot timpul acela credeam ca are sentimente pentru mine.mda.am ramas un pic socata.la colega aceea nu ii placea de el.si m-am bagat in ditamai scandalu.toti au dat vina pe mine.ca eu nu am vrut sa ii las sa fie imreuna.am trecut peste.in acel an de scoala abia daca i-am mai vorbit. urmatorul an.am incercat sa repar prietenia noastra.sa ma port cu el ca la inceput. dar atunci au inceput colegii mei sa isi dea seama ca il plac.si a fost ca o mare furtuna.de fiecare cand ne vedeau ca stam de vorba sau mergeam spre casa.ne tot cicaleau.baietii din clasa il cam cicaleau despre faptul ca statea cu mine si chestii.asa ca a trecut de partea lor.m-a lasat.am fost distrusa. dupa cateva luni parca si-a dat seama brusc sau nu stiu ce s-a intamplat cu el. dar a inceput din nou sa stea cu mine.si a 3 a oara chiar vroiam sa fac sa mearga prietenia noastra.adica nu mai aveam speranta pentru "mai mult ca prieteni". am preferat sa las lucrurile sa vina de la sine.totul si frumos timp pana intr-o zi. aveam ora de dirigentie si toti parca aveau ceva cu el. el era un pic genul mandru de sine si nu se rabda niciodata sa taca.asa ca dragi mei colegii sau hotarat sa il parasca la dirginta. iar eu din greseala ce proasta am fost m-am scapat si l-am parat. dupa ora de dirigentie aveam pictura am stat langa el toata ora a fost total tacut.cand s-a dus sa isi spele lucrurile m-am dus dupa el si l-am intrebat daca e totul in ordine.si mi-a zis " esti la fel ca toate din clasa." in acel moment mi-am dat seama ca mi-am pierdut si sansa de al avea ca prieten.anul acela a fost destul de dureros. dar anul trecut s-a mutat de la scoala.ne tot transmitea cat de fain e la noua scoala bla bla.cand ieseam in oras cu fetele toate erau vai ce dragut e ala and others shits.eu eram numa cu gandul la el. iar anul acesta poate se muta inapoi la scoala.ma voi simti destul de ciudat.adica daca imi vor reveni sentimentele pentru el? oricum eu cred ca el niciodata nu va mai dori sa fie prieten cu mine. din cauza tampenilor ce le-am facut de alungul aniilor. voi ce credeti sunt sperante sa imi acorde o a 4 a sansa? simt ca l-am ranit de prea multe ori.
cand ma gandesc ca va veni inapoi.imi e groaza. e ultimul meu an alaturi de colegi si nu vreau sa fie stricat de el.il vreau sa fie cu noi. dar nu vreau sa fim cicaliti ca inainte.

mersi mult ca ati avut rabdare sa cititi pana la capat.puppy dog eyes am scris aici pentru ca nu prea am cui sa ii povestesc. spuneti-mi ce ar trebui sa fac.
dau funda si voturi.:*

Răspuns Câştigător
| VIRU a răspuns:

Eu zic ca daca o sa fie iar de la anul cu tine in clasa ar trebui sa gasesti un moment potrivit ca sa vb cu el si sa ii zici ca iti pare foarte rau pentru. greselile care le-ai facut in anii trecuti. Daca u mai simti ceva pentru. el ar trebui sa ii spui ca ti-a placut de el si inca iti place. Iar daca u crezi ca ati avea o sansa impreuna intreaba-l si pe el daca crede ca ati putea fi impreuna.Da iti trebuie si curaj ca sa spui ce am zis eu mai sus tongue
P.S. Daca nu ai curaju necesar incearca cat poti sa ii spui ce simti pentru. el. happy

3 răspunsuri:
| florinnica83 a răspuns:

Buna, eu sunt Florin si din lipsa de ocupatie am intrat pe T.P. U. unde am gasit intrebarea ta care pe mine ma miscat, ca sa nu mai spun de falui in care vorbesti de acel norocos care te are in preasma lui. Eu sincer am un sfat pentru tine, dar nu inainte de a te intreba eu ceva: Tu crezi in Dumnezeu? Daca raspunsul tau este da, atunci sa stii ca ma bucur mult pentru tine. Uite care este sfatul meu pentru tine: Sa sti ca obisnuiam ca defiecare data cand intlneram o fata si inima imi spunea ca ma potrivesc cu ea si ca ea ar fi fata cu care eu voi putea avea o frumoasa viata alaturi de ea, incercam sa o aduc in rugaciunile mele catre Dumnezeu. Il rugam pe Dumnezeu sa-mi dea un semn sau ceva sa-mi arate prin gesturile ei ca ma merita sau o merit, dupa acesta rugaminte mea adaugam la incheierea rugaciuni cu urmatoarele cuvinte; Doamne, daca vei sti ca intr-adevar aceasta fata pe care eu o plac si o doresc in viata mea ma merita sau invers, Atunci arta-mi un semn in care doar eu sa il pot vedea ca ma merita sau o merit, si apropie-ne cat mai mult inimile unul de altul, invatane sa stim sa ne iubim cat mai mult unul pe altul. Dar daca nu este pentru mine si tu cunosti foarte bine acest lucru, te rog da-mi intelepciune si rabdare sa accept situata si trimito cat mai departe de inima mea ca sa nu imi fac rau de fiecare data cand o vad. Vreau sa iti dau garanta ca aceasta rugaciune daca are tot ce-i trebuie, adica (CREDINTA) vei avea multe satsfacti sufletesi cat si multumirea inimi tale ca nu ai facut un mare pas gresit si nu te-ai grabit. Daca doresti sa discutam mai mult despre acest subiect te invit pe yahoo sau hotmail cu numele de nicaflorin83 la ambele mesuri si sa discutam. mult noroc

| florinnica83 a răspuns:

Mult succes

| Anyshoara_1129 a răspuns:

Mmmm...dupa parerea mea ar trebuie sa fii kalma de situatzi si sa lasi totul in voia soartei asta deja depinde de el. vrea el sa fie cu tine sau nu ...nu trebuie sa fii speriata de loc