| anonimuslove a întrebat:

deci imi place de un baiat am fost cu el in clasa 3 ani si ne intelegeam super bine mi-a placut de el de la inceput. Apoi m-am mutat de la el din clasa in alta clasa din scoala. Au trecut 8 ani de cand il plac. Da v-ati prins sunt in clasa a 8-a. Problema e ca el nu ma mai baga in seama parca nu ne cunoastem. Acum am aflat ca ii place de alta fata mai slaba si mai frumoasa ca mine. Stiu ca nu am sanse... dat problema e ca nu pot sa mi-mi-l scot din minte. El nu stie ca il plac. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai decat sa accepti realitatea: momentan el nu este interesat de tine.

| SkyPilot a răspuns:

Sa te orientezi catre alt baiat si sa il uiti pe acesta. Cel mai bine astepti pana la liceu, acolo ai sa cunosti si alti baieti.

| Lawliet14 a răspuns:

Ai putea totusi sa ii spui ca iti place de el, poate-i starnesti interesul.

| Black38 a răspuns:

Daca el nu te bag in seama nu prea ai sanse la el. Oricum pana la urma iti va trece dragoste pentru el si poate va veni alt baiat pe care o sa il placi si ti si el pe tine.Deci incearca sa uiti de el si considera-l o persoana anonima in viata t

| roxydeny2000 a răspuns:

Fie poti sa-i spui ca il placi fie incerci sa il uiti incearca prima varianta... Mai rau de cat sa nu te bage in seama ....nu are ce sa se intample fie ramaneti tot asa cum sunteti acum fie... O sa fiti impreuna