| ColorfulRainbow a întrebat:

Am si eu o mica problema... faza e ca atunci cand vorbesc cu un baiat pe care eu il consider dragut ma rosesc la fata worried, e asa de aiurea sad... Nu mai vreau. As vrea sa am mai multa incredere in mine si sa nu fiu asa rusinoasa I don't want to see.
Niste sfaturi va rog.
Ofer si fundita, multumesc mult! :*

3 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Incearca sa devii constienta de calitatile tale si de faptul ca nu ai niciun motiv logic si rational ca sa te rusinezi. Faptul ca te inrosesti mi se pare dragut.big grin Si multi baieti au parerea asta, crezi ca ei te judeca dupa o inrosire a obrajilor? Capul sus, pune-ti calitatile in evidente si vei vedea ca odata cu trecerea timpului, totul va fi bine.big hug

| Emmeii a răspuns:

Buna. Spuneti in gand ca nu e nimic. linisteste`te.
mi se intampla si mie.
vorbeste cu el mai mult. si ai sa capeti incredere in tine
funda te rooooooooog? :X

| nobu123 a răspuns:

Haha!
Mda. e naspa am patit si eu asta dar mai grav... macar tu vorbesti cu acea persoana eu nu mai aveam nici cuvinte langa ea.
Dar am inceput sa am incredere in mine...
Pentru inceput, tu insati trebuie sa fii impacata cu tine, cu propria personalitate si propriul fel de a fi. Cred ca tie iti este teama de ce va crede el despre tine.
Uite aici un articol care tear putea ajuta :P http://www.eva.ro/......-6217.html
Sper sa fiu de ajutor. Succes!