| Puiutz a întrebat:

Salut.
Vreau sa va cer niste sfaturi cum sa scap de rusine...
Sunt rusinoasa si rosesc repede cand vb cu o persoana mai importanta, cu un baiat dragut sau alte lucruri banale.
Si ma rosesc si cand imi face cineva poze... ma tot gandesc la defecte si nu prea am incredere in minesad.
Cum sa scap? straight face

2 răspunsuri:
| Danny1990 a răspuns:

Hmm la partea cu incredeerea in sine as putea sa iti spun ca orice gand pozitiv despre tine o sa iti aduca un + in viata (pana la urma toti avem defecte iar cel care le ignora e cel care castiga)usor usor daca gandurile tale pornesc intr-o parte buna(adica incepi sa nu te mai gandesti la defectele tale si incepi sa le accepti pentru ca poate doar tu le vezi ) vei observa ca e mult mai bine... daca esti rusinoasa hmm...presupun ca ai o varsta micuta si e normal cand suntem mici suntem rusinosi, sfatul meu in privinta asta ar fi atunci cand vb cu o persoana ceva serios trateaza cu mai multa (nu stiu daca sa ii zic indiferenta), trateaza asa cum tu ai fi stapana pe sine si indiferent de ce te-ar intreba nu ai fi surprinsa.Cu cat prinzi mai mult curaj in tine insuti si aceasta rusine va disparea.happy

| VideoGame a răspuns:

Cu asta te innasti si cu asta si mori esti persoane rusinoase si nerusinoase daca tu de exemplu esti rusinoasa nu ai cum sa scapi de ea pentru ca asta esti tu. Daca vrei sa scapi de ea sa tii ca tu controlezi rusinea deci bft...