| buburuzaucigasa a întrebat:

Buna am si eu o problema am 17ani 1, 73m si 53kg unele persoane imi spun ca sunt slaba altele ca sunt bine asa.Am 85.60.90 aproape perfect. Voi ce credeti sunt sau nu slaba? Eu ma simt bine in corpul meu asa cum sunt si cred ca asta este cel mai important.

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Greutatea se calculeaza in functie de inaltime, daca ai 1, 73 m inseamna ca trebuie sa ai 73 - 10 = 63 kg.Asta inseamna ca poti sa mananci normal, fara nici o dieta, chiar daca mai pui cateva kg pe tine nu ai nici o problema, din contra e ok.

| louis3 a răspuns:

Buna! normal la varsta si inaltimea ta ar trebui sa ai in jur de 60kg, dar daca te simti bine, atunci totul e ok!

| BuBuLyNa a răspuns:

Esti foarte bunaaa, si pana la urma nu conteaza ce zic ceilalti conteaza ce crezi tu si cel de langa tine. tu trebuie sa te simti bine in corpul tau.

| secret_2712 a răspuns:

Eu zic ca esti ft bine.winking Dar cel mai imp. este sa te simti tu bine in corpul tau.Incearca sa nu iti mai pese de ce zic altii. Daca tu crezi ca esti bine si te simti bine inseamna ca asa e.Important e sa iti placa tie.

| Kate21 a răspuns:

Esti ok

| MonicutZZa a răspuns:

Feilicitari pentru un astfel de corp, esti foarte norocoasa!
Da, esti foarte bine, nu mi se pare ca esti prea slaba, iar daca tu zici ca te simti bine in corpul tau, atunci cu siguranta totul e OK!
Nu ar trebui sa-ti faci griji ca esti prea slaba, sunt milioane de alte femei care isi fac griji ca sunt prea grase, tu esti un caz fericit, cu siguranta arati minunat!
Pun pariu ca avem pentru ce te invidiawinking.

| lexony a răspuns:

E bine asa, stai fara nici o grija.

| Adina_4189 a răspuns:

Nu conteaza ca esti slaba sau nu, sa stii ca bine faci si ai dreptate, cel mai important e sa te simti bine asa cum esti si nu uita ca acest lucru se observa si te face o persoana mai specialawinking take care

| anason a răspuns:

Intotdeauna vor exista oameni care-ti vor gasi nod in papura.Ba ca esti prea inalta, ba prea scunda, ba prea blonda, ba prea bruneta etc. Daca-ti place cum arati si te simti bine in pielea ta, atunci e totul Ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt slaba. si ma simt bine in pielea mea happy draga mea suntem niste norocoase imagineaza-ti cate fete nu si-ar dori sa fie ca noihappy te pup:* si ai grija de tine>big grin

| Elena_2807 a răspuns:

Eu cred ca arati foarte binewinking