| gabrielllla a întrebat:

am si eu o problema:mi-am decolorat parul de pe maini cu decolorant... dar problema este ca nu mi s-a decolorat doar parul. ci si piela s-a deschis la culoare, iar in zona umarului se vede diferenta! is va revenii pielea? sau ce as putea face sa isi revina? help me pls!

6 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Buzedulci, stai linistita, totul va revini la normal in scurt timp fara niciun "help me pls''. Ai grija de tine si nu asculta sfatul prostesc al tuturor neavenitilor!

| @@ a răspuns:

Bunahappy
mai intai o sa te intreb de ce ai facut asemenea prostie?straight face
daca ai parul inchis la culoare cea mai buna metoda este sa te epilezi pe maini cu un epilator
iar in privinta pielii stai calma o sa isi revina da incearca sa o hidratezi cu creme etc...
si sfat:de azi inainte nu mai fa asa cevalaughing
foloseste un epilator

| midnight_2375 a răspuns:

E prima data cand aud asta, si sincer mi se pare o prostie, mai ales daca ai facut asta singura, acasa... mai bine foloseai epilatoru, benzi...

banuiesc ca isi revine pielea, nu stiu cat de repede...

| yoyodedeea a răspuns:

laughingnu pot sa ma abtin

| yoyodedeea a răspuns:

Oricum...de revenit o sa-si revinabig grin...pentru ca pielea se regenereaza

| barbiedoll a răspuns:

Isi va reveni foarte repede.Si eu am apelat la metoda aceasta de mai multe ori, si nu vad nimic de ras, deoarece parul (mai ales de pe maini) odata epilat este foarte inestetic si greu de intretinut.Decolorarea e cea mai buna metoda pentru a minimiza parul de pe maini.Si in plus, arata foarte natural.happy